رزمایش کمک مومنانه سپاه یزد در ۳ مرحله انجام می شود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از برگزاری رزمایش کمک مومنانه سپاه و بسیج یزد در سه مرحله خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ سرهنگ رضا پورشمسی در دومین نشست قرارگاه رزمایش مواسات که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: سازمان بسیج مستضعفین کشور رزمایش کمک مومنانه را برای دوران شیوع کرونا طراحی کرده که بسیج در استان های مختلف این رزمایش را برگزار می کند.
وی تصریح کرد: روزی که آیت الله ناصری یزدی بر تشکیل قرارگاه مواسات در یزد تاکید کردند، جلسه هماهنگی رزمایش کمک مومنانه سپاه برگزار و مقرر شد که این رزمایش ذیل عنوان قرارگاه مواسات برگزار شود.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: به این ترتیب حتی یک بسته معیشتی خارج از قرارگاه مواسات توزیع نمی شود و رزمایش کمک مومنانه هم کاملا با هماهنگی این قرارگاه طرح ریزی می شود.
پورشمسی خاطرنشان کرد: برای رزمایش کمک مومنانه تیزر تبلیغاتی تولید و نشست خبری برگزار شد و تمام رسانه های استان هم به صورت کامل به پوشش خبری اخبار این رزمایش پرداختند و تاکید صورت گرفت که این رزمایش با محوریت نماینده ولی فقیه در استان انجام شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سه مرحله برای رزمایش کمک مومنانه طرح ریزی شده گفت: مرحله اول این رزمایش دوم و سوم اردیبهشت و همزمان با سالروز تاسیس سپاه، ۵ هزار بسته معیشتی در استان یزد توزیع می شود.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد مرحله دوم این رزمایش را نیمه ماه مبارک رمضان و مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) دانست و گفت: مرحله سوم این رزمایش هم پیش از عید سعید فطر برگزار می شود و فرماندهان نواحی مقاومت استان هم مامور به تبعیت از ائمه جمعه شهرستان های خودشان در قرارگاه مواسات شدند.
پورشمسی با بیان اینکه بسیج ظرفیتی بسیار عظیم در حوزه های مختلف دارد افزود: هرآنچه که ظرفیت بسیج در حوزه نیروی انسانی و امکانات هست در راستای هرچه بهتر برگزار شدن رزمایش مواسات در خدمت این قرارگاه است و در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه تلاش شده که مشکلات قشرهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ خانواده بازنشتگان نظامی با مشکلاتی روبرو بودند، فرم های کسر حقوق برای کمک به این افراد طراحی شد و در بین دیگر بازنشستگان توزیع می شود و مبالغ جمع آوری شده هم برای رفع مشکلات اعضای همین صنف استفاده می شود.

48

کد خبر 1378277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =