پروتکل های آغاز فعالیت کسب و کارهای فرهنگی در سه بخش در حال تدوین است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش برای تهیه و تدوین پروتکل های مورد نیاز برای فعالیت صنوف فرهنگی و هنری در جامعه خبر داد و گفت: این پروتکل ها در سه بخش مهم در حال تدوین است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، محمدمهدی احمدی روز شنبه در گفت و گویی در سمنان افزود: این سه بخش شامل سینماها، نهاد کتابخانه های عمومی و فعالیت های هنری است که ظرف دو تا سه هفته آینده ارائه خواهد شد.

وی متذکر شد: این فعالیتها تا زمانی که این پروتکل ها تهیه، تصویب و برای اجرا ابلاغ شود کماکان تعطیل خواهند بود.
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخی از صنوف کم خطر از جمله کتاب فروشی ها با رعایت مسایل مربوط به فاصله گذاری اجتماعی در حال فعالیت هستند اما برخی از صنوف نیازمند داشتن پروتکل های لازم برای شروع فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه کتابخانه ها به دلیل اینکه باید کتاب را به امانت دهند، کتاب در برگشت ممکن دارای ویروس کرونا باشند و موجب شیوع آن در جامعه شود نیازمند داشتن پروتکل های مناسب است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با هدف معرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به سمنان سفر کرده است همچنین تغییر ذائقه مردم نسبت به کالاهای فرهنگی را از دغدغه های مسوولان این وزارت خانه دانست.

احمدی گفت: خوشبختانه هنرمندان و جامعه هنری با اجرای فعالیت های مختلف از جمله کنسرت در فضای مجازی، اجرای تئاتر در فضای مجازی و نیز توزیع کتاب برای جلوگیری از این تغییر ذائقه فعالیت های خوبی داشته اند.
وی اظهار داشت: این فعالیت ها نشان داده است که ذائقه مردم نسبت به کالاهای فرهنگی با قبل از کرونا تغییر زیادی نکرده و به طور مثال در این مدت بیش از ۱۵۰ اجرای هنری در فضای مجازی صورت گرفته و بیش از دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کتاب نیز عرضه شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم چنین با اشاره به مسایل عاطفی و بروز برخی از مشکلات از جمله ایجاد افسردگی و اختلافات خانوادگی در دوران پسا کرونا متذکر شد: هنرمندان، جامعه شناسان و  فرهنگیان باید با انجام کارهای کارشناسی از بروز این مشکلات جلوگیری و در صدد کاهش آن باشند.
وی گفت: در این زمینه اصحاب فرهنگ و هنر فعالیت های کارشناسی را آغاز کرده اند تا شرایط لازم برای بهبود شرایط در دوران پساکرونا فراهم سازند.
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به سمنان امروز قرار است "فرشید فلاح لاله زاری" را به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان معرفی کند.
در فعالیت های کاری فلاح لاله زاری سمت های مختلف از جمله معاونت اجرای بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان به چشم می خورد.

48

کد خبر 1378332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =