نحوه فعالیت اصناف در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی

میزان نوشت: معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت با اشاره به آغاز فعالیت صنوف کم خطر در شهر تهران از آخرین تمهیدات و نحوه چگونگی فعالیت این اصناف خبر داد و گفت: متصدیان این صنوف فقط با ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مجاز به بازگشایی هستند.

 سرهنگ"نادر مرادی"معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و به منظور ارتقاء امنیت اجتماعی و سلامت عمومی شهروندان با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا استان تهران، برنامه ریزی شد، واحدهای صنفی کم خطر در پاساژهای غیر مسقف تهران پس از ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و اخذ کد qr و اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه بازگشایی و شروع به فعالیت کنند.

وی بیان داشت: متصدیان واحدهای صنفی کم خطر می‌بایست کد qr دریافتی خود را به شیشه مغازه نصب کنند و با قرار دادن میز در جلوی درب واحد صنفی خود از تجمع افراد در مغازه‌ها جلوگیری کنند.

این مقام مسئول در خصوص اخذ تعهد از کارفرمایان و متصدیان صنفی در قبال سلامت کارکنان پس از بازگشایی، تصریح کرد: طبق بیانیه وزارت بهداشت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص سلامت کارکنان متوجه کارفرمایان نیست چرا که عوامل مختلفی می‌تواند باعث بروز بیماری کرونا شود و این موضوع خارج از کنترل کارفرمایان است، البته تمامی متصدیان واحدهای صنفی ملزم به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌باشند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ در پایان، ضمن قدردانی از همراهی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران، خاطر نشان کرد: مهلت ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۵ اردیبهشت ماه است. 

۴۷۲۳۷

کد خبر 1378365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =