بهترین برنامه‌ها برای تماس تصویری یا ویدیو کنفرانس در زمان قرنطینه

در حال حاضر اکثر مردم برای برقراری ارتباط با همکاران، دوستان و خانواده خود از برنامه‌های تماس تصویری استفاده می‌کنند. در حالی که به نظر می‌رسد پرطرفدارترین برنامه در حال حاضر Zoom است، اما برنامه‌های بسیاری برای این منظور به وجود آمده‌اند که اجازه می‌دهد به صورت رایگان با دیگران ارتباط برقرار کرد.

اگرچه برخی برنامه‌های ارتباطی مانند WhatsApp یا Facebook از این ویژگی برخوردارند، اما در این لیست قرار گرفته‌اند و برنامه‌هایی که در این لیست وجود دارند کمی عمومی‌تر است و نیاز به دانلود و نصب ندارند (در صورت میزبان بودن در تماس باید آن را دانلود کرد).

Skype Meet Now

بهترین برنامه‌ها برای تماس تصویری یا ویدیو کنفرانس در زمان قرنطینه


اسکایپ از زمان ارائه نسخه آزمایشی آن در سال ۲۰۰۳، یک برنامه گفت و گو یک به یک بوده است. تنها با انتخاب گزینه Meet Now می‌توان با فردی که می‌خواهید ملاقات تصویری داشته باشید. براساس توضیحات سایت، حداکثر تعداد شرکت کنندگان بسته به سیستم و دستگاه فرد دارد و می‌توان بدون ایجاد حساب کاربری یک جلسه کنفرانسی رایگان را ایجاد کرد.   از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به، ضبط تماسها به مدت ۳۰ روز، محو کردن پس زمینه تصویر و اشتراک گذاری ارائه‌ها اشاره کرد.
 

Cisco WebEx

بهترین برنامه‌ها برای تماس تصویری یا ویدیو کنفرانس در زمان قرنطینه


WebEx یک برنامه ویدیو کنفرانسی از دهه ۹۰ است که حق امتیاز آن در سال ۲۰۰۷ توسط Cisco خریداری شد. گرچه عمدتا به عنوان یک برنامه ویدیو کنفرانسی تجاری شناخته می‌شود اما، این برنامه دارای یک نسخه رایگان است که ارزش بررسی و استفاده را دارد. در این شرایط نسخه رایگان آن کمی تغییر کرده و می‌توان ۵۰ تا ۱۰۰ شرکت کننده را به تماس تصویری دعوت کرد و محدودیت ۴۰ دقیقه‌ای تماس‌ها را برداشته است.  

StarLeaf

بهترین برنامه‌ها برای تماس تصویری یا ویدیو کنفرانس در زمان قرنطینه


اگر در یک شرکت نیستید، احتمالا تاکنون اسم این برنامه به گوشتان نرسیده است. این برنامه برای شرکت‌های بزرگ است و استفاده از ویژگی‌های برنامه هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت. با این حال این برنامه به دلیل شرایط کنونی(همه گیری ویروس کرونا) قوانین خود را تغییر داده و می‌توان به صورت رایگان از ویژگی‌های برنامه استفاده کرد. از ویژگی‌های این برنامه میتوان به حضور ۲۰ شرکت کننده و زمان ۴۶ دقیقه‌ای برای هر تماس اشاره کرد.
theverge.com


۲۱۲۱

کد خبر 1378409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =