ترامپ:کرونا را شکست دادم/ایران فقط می خواهد زنده بماند/ تهران بخواهد هزاران ونتیلاتور به ایران سرازیر می کنیم/کری گفته صبر کنید تا ترامپ ببازد

رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری روزانه خود گفت که آمریکا کرونا را پشت سر گذاشته، وی در ادامه به ایران هم اشاره کرد و گفت آنها خواستار توافق هستند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وب سایت شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری روزانه خود در کاخ سفید برای مهار شیوع کرونا، مدعی شد که این کشور ویروس را شکست داده و کرونا را پشت سر گذاشته است این در حالی است که روز گذشته ترامپ با فرمانداران ایالت ها بر سر تعطیلی به مشکل جدی برخورده بود و حتی برخی از حامیان او با اسلحه به خیابان ها آمدند.ترامپ نشست خبری خود را به ایران، روسیه و کره شمالی اختصاص دادو درباره ایران بار دیگر مدعی شد که تهران خواهان توافق است اما جان کری نمی گذارد که توافق شود، او به ایرانی ها گفته است که صبر کنید ترامپ ببازد! رئیس جمهور ایالات متحده همچنین اوباما را متهم به احتکار دستگاه های تنفسی کرد و گفت او است که مانع مبارزه با کرونا شده است! مشروح نشست ترامپ را در ادامه بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با تکرار این ادعا که تعداد مرگ‌و میر ناشی از کرونا در چین بیش از دیگر کشورها است، گفت: ایالات متحده اوج کرونا را پشت سر گذاشته است.

دونالد ترامپ عصر شنبه در نشست خبری روزانه درباره گسترش ویروس جدید کرونا در آمریکا، افزود: نشانه‌های متعدد مثبتی وجود دارد که این ویروس از نقطه اوج در آمریکا عبور کرده است.

وی با بیان اینکه در سراسر آمریکا نزدیک به چهار میلیون آزمایش کرونا انجام شده است، ادامه داد: دیگر نمی‌شنویم که ایالت‌ها خواستار دستگاه تنفس مصنوعی باشند.

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از فرمانداران دموکرات که پیش از این به طور مداوم خواستار دستگاه تنفس مصنوعی بودند، گفت اکنون آنها موضوع دیگری را علم کرده‌اند و آن «آزمایش» است.

ترامپ اظهار کرد: آنها نمی‌خواهند از تمام ظرفیتی که پیش از این برای آنها فراهم کردیم، استفاده کنند. فرمانداران دموکرات این را می‌دانند. آنها یکی از کسانی بودند که مداوم شکایت می‌کردند.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه ما بهتر از هر کشور دیگر در جهان عمل کرده‌ایم، گفت: تعداد مرگ و میر ما بسیار کمتر از کشورهای اروپای غربی بوده است که البته آلمان ممکن است یک استثنا باشد.

ترامپ افزود: انگلیس، سوئیس، بلژیک، هلند و اسپانیا مرگ‌ومیر بیشتری نسبت به آمریکا در اثر کرونا داشته‌اند. ما کشوری به مراتب بزرگتر از هریک از آنها هستیم. این رسانه‌های جعلی هستند که می‌گویند آمریکا در رتبه نخست قرار دارد در حالی که اینگونه نیست.

وی خطاب به رسانه‌ها ادامه داد: چین رتبه نخست را دارد. همه شما می دانید، چین با تعداد زیاد مرگ‌و میر ناشی از کرونا در رتبه نخست قرار دارد. آنها بسیار از ما فاصله دارند. همه شما این را می‌دانید اما چرا آن را گزارش نمی‌کنید؟ باید در این باره توضیح دهید. یه روزی این را تشریح خواهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به طرح سه مرحله‌ای دولت فدرال برای بازگشایی اقتصاد آمریکا، گفت: برخی از ایالت‌های آمریکا اعم از دموکرات و جمهوریخواه اعلام کرده‌اند گام‌هایی برای شروع ایمن و تدریجی برداشته‌اند.

ترامپ افزود: تگزاس و ورمونت به مشاغل خاص اجازه خواهند داد از روز دوشنبه فعالیت خود را با رعایت احتیاط‌ و فاصله اجتماعی از سرگیرند.

رئیس جمهوری آمریکا با تکرار ادعای پیشین خود که ایران خواستار گفت‌وگو است، جان کری وزیر خارجه اوباما را متهم کرد که نمی‌خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد.دونالد ترامپ عصر شنبه در نشست خبری روزانه که درباره کرونا برگزار شده بود، در پاسخ به این سوال مطرح کرد که در روزهای اخیر اتفاقاتی از سوی دشمنانی همچون کره شمالی، روسیه، چین و ایران رخ داده و با نیروی هوایی آمریکا بازی کرده‌اند. پیام شما برای این کشورها چیست؟

وی افزود: وقتی به کاخ سفید آمدم، ایران یک مرکز ترور بود. ما ۱۸ نقطه درگیری داشتیم. در همان هفته نخست درباره ایران پرسیدم که آنها گفتند ۱۸ نقطه درگیری در یمن، سوریه و عراق داریم.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران اکنون نسبت به قبل متفاوت شده است، ادامه داد: من توافق(هسته‌ای) را متوقف کردم که فاجعه بار بود. آنها خواهان گفت‌وگو هستند. (جان) کری یک توافق منعقد کرد و نمی‌خواهد آنها توافق دیگری داشته باشند.

ترامپ با بیان اینکه کری مبدع توافق بود، افزود: به ایران ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد دادند. شما می‌توانید این اتاق را ۱۰ بار با اسکناس ۱۰۰ دلاری پر کنید در حالیکه اتاق کوچکی نیست.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم این اقدام یک نقض بزرگ بود و اگر برای جان کری نبود، ما یک توافق می‌داشته‌ایم.

رئیس جمهوری آمریکا با تکرار این ادعا که وقتی وارد کاخ سفید شدم ایران در حال گرفتن کل خاورمیانه بود، گفت الان ایران فقط می‌خواهد زنده بماند. آنها هر هفته اعتراض می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ترامپ بدون اشاره به تروریسم اقتصادی خود علیه مردم ایران، آن هم در بحبوحه همه‌گیری کرونا، افزود: من پیشنهاد کرده‌ام که در صورت تمایل به آنها کمک کنم. اگر آنها به ونتیلاتور احتیاج داشته باشند، و درخواست کنند، ما هزاران دستگاه تنفس مصنوعی داریم که برای آنها می‌فرستیم.

وی ادامه داد: در اینجا انباری از دستگاه‌های تنفس مصنوعی داریم و شروع به ارسال آنها می کنیم تا بیمارستان ها بتوانند انبار خود را پر کنند. نیویورک این کار را نکرد و من آن را درک می کنم. ایرانی‌ها نمی‌خواهند با ما درگیر شوند.

ترامپ با این ادعا که اکنون ایران کشوری متفاوت شده است، اضافه کرد: آنها می‌خواهند یک توافق منعقد کنند. به نظر من، او(جان کری) به آنها می‌گوید صبر کنید ، شاید ترامپ باخت و شما می‌توانید مذاکره کنید.

رئیس جمهوری آمریکا درباره روسیه هم گفت: ما روابط خوبی با روسیه داریم و درباره توافق نفتی با همدیگر کار کردیم. همچنین من با شاه سعودی و رئیس جمهوری روسیه هم تلفنی صحبت کردم. ما به توافقی رسیدیم که برای آنها، عربستان سعودی و ما بسیار مهم بود.

ترامپ افزود: رئیس جمهوری پوتین بسیار شخص محترمی است. انجام این کار مهم بود. شاه (سعودی) عالی بود. ما مکزیک را هم آوردیم.

وی درباره کره شمالی هم گفت: می‌بینم موشک‌های برد کوتاه را آزمایش می‌کنند. آنها مدت‌هاست که این کار را انجام می‌دهند. اخیرا یادداشت خوبی از او دریافت کردم. این یک یادداشت خوب بود، فکر می‌کنم خوب کار می‌کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: اگر من انتخاب نشده بودم، الان در شرایط درگیری با افرادی بودیم که زندگی دنیا را ندیده‌اند و شاید جنگ با امید به پیروزی شده بود. اگر به یادآورید وقتی که وارد کاخ سفید شدم، مهمات نداشتیم. یک راه خوبی برای جنگ نبود.

ترامپ ادامه داد: رئیس جمهوری اوباما مهماتی برای ما باقی نگذاشت. تقریبا هیچ چیز پزشکی و دستگاه‌های تنفس مصنوعی هم برای ما باقی نگذاشت. فکر می‌کنم الان درگیر جنگ می‌بودیم. ما تنها با کره شمالی کار خوبی انجام دادیم. خواهیم دید که چگونه همه اینها به پایان می‌رسد.

وی اضافه کرد: آنها می‌گویند ترامپ تسلیم شده است. واقعاً ، چه چیزی را رها کرده است؟ من نمی‌دانم. اوه، او ملاقات کرد. اوه، عصبانی شد. نه، من با کیم جونگ اون رابطه خوبی دارم.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرد تحریم‌های کره شمالی کاهش نخواهند یافت.

310 310

کد خبر 1378470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 33
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • عبدالکریم IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  46 96
  فرار رو به جلوی ملعون ترامپ ، بدان ای ترامپ که این کرونا از هزاران لشکر خداوند است که به دامان شماها افتاده تا به دنیا عبرت بدهد که این هم از ابرقدرت پوشالی جهان
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  74 66
  اولا آن پولها مال خودمان بود که بلوکه کرده بودی پس منت نگذار، ثانیا تو اگر ونتیلاتور داری بده به نیویورک که پدرشان از نبود ماسک و گان درآمده است و هر روز در سی ان ان فغانشان بلند است!
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  33 5
  خبر آنلاین عزیز بهترینی ولی جدیدا ترجمه هات ضعیف شده یعنی ویرایش نداره انگار همین الان از تو گوگل ترانسلیت اومده بیرون دوستت دارم بمونی
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  54 63
  ترامپ توهم زده فعلا به داد کشته هایت برس تا نوبت خودت نشده
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  54 51
  داداش چی زدی باز چت کردی؟ قرصاتو بشور بخور باشه پسرم ...
 • احمد نژاد IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  27 28
  بفرست به این آدرس: Washington DC, USA
 • عرفان IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  28 21
  بازم سیاست چماق و هویج........
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  56 56
  تو اگر خیلی مردی چرا دارو و هواپیمای مسافربری به ایران نمی دهی تو یک قمارباز شیاد هستی که فقط دلار می شناسی
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  54 14
  خدا پدر مادر تون رحمت کند که این منفی هم گذاشتید
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  52 38
  دقت کردي ميگه هزاران دستگاه داريم که به انها ميفروشيم عجب ماکياوليه اين نه سياست ميدونه نه روابط بين الملل نه سواد درستي داره نه انسان دوستي ميدونه چيه فقط قدرت و پول ميشناسه
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  40 55
  آقا، این آدم دیوانه‌است بدون شک ولی اینکه کسی از بیماری و کشته‌شدن انسان‌هایی در هر جای دنیا خوشحال شایسته نیست. تازه خودمان هم گرفتاریم. این دیگه گمپز در کردن نداره که. اونها تست‌های بیشتری می‌گیرند، و آمار رو شفاف منعکس می‌کنند. ضمنا دوستان طرفدار تئوری توطئه شاید الان به این نتیجه رسیده باشند که ویروس حداقل ساخت غرب نیست.
  • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   19 19
   ببخشید شما تعیین کننده شفافیتی یا بهداشت جهانی؟؟ بعد جمعیتی 80 میلیونی رو با 300 میلیونی مقایسه میکنی؟؟ تست فقط برای افراد مشکوک قابل استفاده است نه همه جمعیت، فقط موندم چرا شما از ته دل میخواید ایران از همه جا بد تر باشه انگار نه انگار ایران کشور ما و مردمش هموطنان ما هستن، تاسف داره واقعا
  • 78 IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   8 9
   کمی مطالعه کن! فقط کمی....
  • عرفان IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   16 4
   دوست عزیز احتمال دادن به معنی تئوری توطئه نیست.......از اول بنابر دلایل مختلف دوتا کشور مورد ظن جهانی قرار گرفتند...الآن با این وضع شک بیشتر به طرف چین رفته....
  • علی حقجو IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
   2 0
   دوست عزیز توهم توطئه نیست هنوز هم دولت مردانی از اروپا و دانشمندانی از آمریکا این ویروس را کار آمریکا میدانند ولی تلفات بالای آمریکا نسبت به چین به خاطر سیستم فشل مدیریت بهداشت این کشوره نه چیز دیگه ای. بعد فرهنگ غرب و شرق فرق میکنه. الآن در برخی ایالت های آمریکا برخی مردم برای مقاومت در برابر اعمال محدودیت های کسب و کار، با اسلحه بیرون اومدند ولی در چین جبراً و یا از روی هر چی مردم همکاری کردند و زود کنترل شد. در برابر ما هم این دو الگو هست. وزارت بهداشت الگوی موفق شرقی را مطالبه میکنه و بقیه هیئت دولت نمیخوان خدایی نکرده و زبون همه ایرانی ها از نظر اونا لال وصعیت آمریکا از ایران به مراتب اسفناکتر بشه لذا سعی میکنند با هر ترفند و لطایف الحیلی هم که شده کشور ما را به کشور ورشکسته و پوشالی آمریکا شبیه تر جلوه دهند
 • ایرانی IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  16 30
  ترامپ قمارباز،،واردبازی بدی شدی! قمار،بردوباخت داره! اماتواین دفعه باختی! بدجوری هم باختی!!! منتظرعواقب باخت خودت باش!!!!! و...
  • رضا IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
   31 12
   اره ساندیسی تو بردی،امریکا باخته،،،
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  19 20
  ببخشید اینطور مینویسم. ترامپ انسان نیست. پول اولویت اولش هست در هر موردی. خواهشا هموطن نظر مثبت نسبت به آن نداشته باشید
 • a US ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  6 22
  ماهمه چیز به همه جا صادرات می نوماییم
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  10 14
  معلوم نیست چی زده بود
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  13 5
  از روح برجام چه خبر
 • جواد IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  11 24
  واقعا این مردک دیوانه به اخر کار خود رسیده تازگیا دیگه توهم هم زده فکرکنم زیاد ماری جوانا میکشه. باحاله ولی کاملا یه فیلم کمدیه. حرفاش وادعاهاش . امریکا رسما داره تو کرونا غرق میشه اونوقت این مردک ادعای شکست کرونا داره میخاد واسه ایران هم دستگاه بفرسته. یعنی خاک برسر امریکا که این رییس جمهورشه .
 • DE ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  19 1
  خبر آنلاین چه خوب که بالاخره از قرنطینه اختیاری بیرون آمدید و نظر سنجی را بحال گذشته برگرداندید !
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  5 20
  ما دارو ودستگاه نمیخواهیم فقط پول بده ملعون
 • دادخواه IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  6 0
  هنوز از معجزات روغن بنفشه و عنبر نسا با خبر نيست اين حرفها را ميزند
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  6 2
  دونالد ترامپ رییس جمهور موفقی برای امریکاست ، ما دعا میکنیم او دوباره انتخاب شود ، او ایران را دوست دارد و با ایران جنگ نمیکند ، ایران هم دونالد ترامپ را دوست دارد .
 • مقیمی IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  6 1
  چه بخواهیم چه نخواهیم یک دیوانه که پول را هم خوب میشناسه رئیس جمهور پرقدرت ترین کشور دنیاست که برای فشار و تحریم دستش خیلی هم بازه فقط شعار ندید که کدام قدرت . آیا سیاست های ما در مقابل چنین موجودی کاملاً میتنی بر عقل سیاسی بوده یا بخشی از آن بخاطر مصارف داخلی و شعارزدگی و منافع جناحی و امثالهم . قبول کنید اشتباهات ما کمتر از دشمنیهای آنان نبوده
  • بی نام IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
   0 0
   خیلی حرف مفت میزنی تو ایرانی نیستی بودی آنقدرپشت شیطان بزرگو نمیگرفتی
 • Av IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  0 0
  یه جوری حرف زده در مورد خود کشور آمریکا انگار که آمریکا یه ساختمان مخروبه بوده ترامپ اونو کوبیده مثل یکی از برجهای ترامپ دوباره ساخته .
 • سارا IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  6 0
  خوب چطور مگه
 • رویا DE ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  0 0
  میمون هرچه زشت تر اداش بیشتر
 • محسن IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  0 0
  چی مصرف کرده که این اراجیف رو میگه نمیدونم. عین اعدامی هایی صحبت میکنه که آخر خط اند مقابل چوبه دار.
 • IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
  0 0
  یه مردی از تبار ایران زمین پیدا بشه این دیوانه عوضی رو ادب کنه .باید تا کی صبر کنیم