سامانه راداری خلیج فارس؛ بلای جان موشک‌های بالستیک /رونمایی از رادار مراقب با حضور فرمانده کل ارتش +عکس

سامانه‌های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب با حضور امیر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی نیروی پدافند هوایی ارتش،  صبح امروز و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، سامانه‌های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

رادار برد بلند و راهبردی خلیج فارس با برد بیش از ۸۰۰ کیلومتر یک رادار آرایه فازی سه بعدی با فناوری نوین است که قادر است کلیه اهداف متعارف و رادار گریز و موشک های بالستیک را کشف کند.


رادار مراقب هم یکی از رادارهای دقیق کنترلی سه بعدی، آرایه فازی و پیشرفته در لبه فناوری روز جهان با برد ۴۰۰ کیلومتر است که می‌تواند اهداف هوایی را با دقت و تفکیک بسیار بالا شناسایی و انواع اهداف کوچک در ارتفاع پایین و متوسط و هواپیماهای بدون سرنشین و رادار گریز را کشف کند این رادار با هدف طراحی و ساخت رادار تاکتیکی مراقبت هوایی برد بلند در سازمان جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی آجا و توسط متخصصین این سازمان و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان اجرا و تکمیل شده است و هم اکنون آماده بهره برداری عملیاتی است.


در این مراسم تعدادی از پروژه های عمرانی نیروی پدافند هوایی ارتش شامل مجموعه‌های مسکونی ۴۰ واحدی در شهرک شهید بهشتی به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع، پروژه های مختلف خدماتی تجاری بانوان با نام کوثر، تکمیل و تجهیز ساختمان‌های خدماتی و رفاهی نیروی پدافند هوایی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و مراکز اداری امور شهدا، ایثارگران و جانبازان نیروی پدافند هوایی ارتش توسط فرمانده این نیرو افتتاح شد.

موضوع پهپاد یک ضرورت انکارناپذیر در قدرت هوایی است
 
همچنین مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: موضوع پهپاد یک ضرورت انکارناپذیر در قدرت هوایی است و ما توسعه زیرساخت انواع موتور از جمله موتور جت‌های بدون سرنشین را در سال جدید با قدرت پیش خواهیم برد.

به گزارشپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرتیپ دوم امیر خواجه‌فرد در مراسم تحویل‌دهی انبوه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی شناسایی و هدف به ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر دفاع در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، با تبریک روز ارتش اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است، افزایش تولید و توسعه زیرساخت‌ها را دردستور کار قرار خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با تشریح عملکرد پهپادهای ساخته شده در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، افزود: با توجه به وضعیت امروز جامعه جهانی، سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با رعایت پروتکل‌ها و استانداردهای بهداشتی روند تولید را متوقف نکرد و افزایش توان رزم هوایی نیروهای مسلح را با ساخت، تولید، بومی‌سازی و ارتقاء سامانه هواپیماهای بدون سرنشین را به منصه ظهور رسانید.

خواجه‌فرد با بیان اینکه موضوع پهپاد یک ضرورت انکارناپذیر در قدرت هوایی است، خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت انواع موتور از جمله موتور جت‌های بدون سرنشین را در سال جدید با قدرت پیش خواهیم برد.

وی با بیان اینکه دائماً تهدیدات حوزه هوایی در حال به‌روز شدن هستند، گفت: به‌روز رسانی سیستم‌های یکپارچه اویونیک را متناسب با تهدیدات، به‌روز رسانی، بومی‌سازی و ارتقا داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تصریح کرد: ایمان راسخ به نصرت و یاری الهی داریم و با توسل به ائمه اطهار(ع) و امام عصر(عج) مأموریت‌های خود را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

 در مراسمی که روز گذشته با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سرتیپ عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد، هواپیماهای بدون سرنشین چند منظوره، رزمی، شناسایی و هدف ‌همزمان، نسل جدید جت، ‌ابابیل ۳ و کرار را در سازمان صنایع هوایی و صنایع هسای اصفهان تحویل شد.

2727

کد خبر 1378538

برچسب‌ها