چگونه می‌توان تبعات اقتصادی کرونا را کم کرد؟

نماینده پیشین کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: دولت می‌تواند برنامه‌ریزی اقتصادی را به سمتی هدایت کند که استفاده بهتری از ظرفیت بخش خصوصی شود و به این ترتیب است که احتمالا می‌توانیم امیدوار باشیم تبعات کرونا کمتر شود.

هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در رابطه با انتظارات منطقی که می‌توان امروز از دولت داشت، افزود: با توجه به این‌که در حال حاضر تک‌رقمی شدن نرخ بیکاری ممکن نیست، اما افزایش نیافتن چشمگیر آن ممکن است.

وی افزود: می‌توان از دولت انتظار داشت پس از دو سال رشد منفی اقتصادی، امسال رشد اقتصادی اگر هم منفی شد به شدت دو سال گذشته نباشد.

نماینده پیشین کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت می‌تواند برنامه‌ریزی اقتصادی را به سمتی هدایت کند که استفاده بهتری از ظرفیت بخش خصوصی شود و مثلا بنگاه‌هایی چون ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان را بیش از پیش در چارچوب سیاست‌های کلان اقتصاد هم راستا کند. به این ترتیب است که احتمالا می‌توانیم امیدوار باشیم تبعات کرونا کمتر شود.

حق‌شناس تاکید کرد: اکنون مساله مردم قبل از هر چیز سلامتی است و به همین دلیل در یک ماه و نیم گذشته و در رابطه با مقابله با کرونا بیشتر تصمیمات دولت بدون هیچ چالشی از طرف عموم پذیرفته شدند.

وی خاطرنشان کرد: دولت از این امکان می‌تواند در اقتصاد کشور هم بهره گیرد و البته باید مردم هم بدانند رونق عملی نیست، ولی جلوگیری از سقوط بیشتر امکانپذیر است.

مشروح گفت‌وگو با هادی حق‌شناس درباره وضعیت اقتصادی در دوران کرونا و بعد از آن را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1378570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =