۵۰هکتار گلخانه‌ در استان قزوین احداث می شود

در سال جاری با ایجاد زیرساخت و تامین اعتبارات دولتی و همچنین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی؛ ۵۰هکتار گلخانه و سایبان در استان قزوین احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی اکبری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تقویت و توسعه گلخانه ها با توجه به محدودیت های منابع آبی یکی از ضروریات کشاورزی استان و کشور به شمار می رود چرا که مصرف آب در محیط های گلخانه ای نسبت به مزارع تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند، ضمن آن که عملکرد و تولید محصولات در این مکان ها افزایش پیدا می کند.
او افزود: در سال جاری با ایجاد زیرساخت و تامین اعتبارات دولتی و همچنین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی؛ ۵۰ هکتار  گلخانه و سایبان در استان احداث می شود.
لطفی تصریح کرد: ساخت شهرک گلخانه ای نودهک در شهرستان تاکستان از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان قزوین بود که فاز نخست آماده سازی آن در بیش از ۷۰هکتار اجرا و اراضی مربوطه به سرمایه گذاران واگذار شد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به فعالیت گلخانه های دارای پروانه بهره برداری استان قزوین در سطح ۶۵ هکتار در سال گذشته، گفت: با راه اندازی و افتتاح طرح‌های شهرک گلخانه‌ای نودهک تاکستان، مساحت گلخانه های استان قزوین به بیش از ۲برابر افزایش می یابد.
در حال حاضر ۱۲۵واحد گلخانه در استان قزوین در ۶۵ هکتار مساحت دارای پروانه بهره برداری هستند.

۴۶

کد خبر 1378609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =