۱۰هزار واحد سهم استان قزوین در طرح ملی مسکن

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: طرح اقدام ملی مسکن می‌تواند گره‌گشای برخی مشکلات در حوزه موقوفه بودن اراضی باشد تا ضمن بهره‌مندی از این نوع زمین‌ها، شاهد رفع معضلات این بخش نیز باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار قزوین در نخستین جلسه شورای تامین مسکن استان قزوین، گفت: با توجه به اینکه قزوین در حوزه مسکن مهر کشور با کمترین مشکلات روبرو بود، در حوزه طرح اقدام ملی مسکن نیز می‌تواند گام‌های اساسی و موثری را بردارد.
او با اشاره به سهم حدود ۱۰ هزار واحدی استان در طرح اقدام ملی مسکن، اظهارکرد: به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت موجود و تعداد متقاضیان، ظرفیت پنج هزار واحد دیگر می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات مردم منطقه نیز باشد.
این مسئول عمرانی، پرداختن به موضوعاتی مانند سیما و منظر شهری، تامین خدمات زیربنایی و نوع بهره برداری از واحدها را در این طرح قابل توجه دانست و تاکید کرد: برای انجام این مسایل دستگاه‌های ذیربط باید ورود جدی به این بخش‌ها داشته و در حوزه تامین اعتبارات مالی نیز آن چه برعهده استان قرار داده شده، عملی شود.
فرخزاد با اشاره به اینکه ۲۵۰ هکتار از اراضی مهرگان پیش از این برای توسعه این ناحیه شهری در نظر گرفته شده بود، گفت: خوشبختانه این میزان از اراضی برای این نگاه داشته شد تا ما ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف در راستای اجرای طرح مسکن مهر، بعدها از این زمین‌ها برای کاربری مسکونی استفاده کنیم.
به گفته او، طرح اقدام ملی مسکن همچنین می‌تواند گره‌گشای برخی مشکلات در حوزه موقوفه بودن اراضی باشد تا ضمن بهره‌مندی از این نوع زمین‌ها، شاهد رفع معضلات این بخش نیز باشیم.
فرخزاد با تاکید بر استفاده از منابع بومی در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، افزود: برای این کار از طراحی، نظارت، مشاور و پیمانکار گرفته تا مصالح ساختمانی باید تا حد ممکن از ظرفیت و امکانات موجود در سطح منطقه بهره‌مند شد.
معاون عمرانی استاندار قزوین در ادامه به رفع مشکل تعاونی مسکن ارتش، واگذاری اراضی بلااستفاده موجود در اختیار دستگاه‌های دولتی و تعیین و تکلیف نهایی آنها با توجه به وضعیت اقتصادی دولت و همچنین مشخص شدن وضعیت خانه‌های سازمانی تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان که در اختیار برخی دستگاه‌های اجرایی قرار دارد، تاکید کرد.

46

کد خبر 1378634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =