مشاغل و اصناف با ریسک متوسط از امروز فعالیت خود را آغاز می کنند/رعایت اصول و موازین بهداشتی از سوی اصناف و سایر مشاغل ضروری است

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه از امروز مشاغل و اصناف با ریسک متوسط با مراعات استانداردهای بهداشتی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند، افزود: این مشاغل جهت جلوگیری از شیوع طبق تصمیم ستاد ملی تا ساعت ۶ عصر مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا که روز یکشنبه به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: تعامل بین تمامی مسئولان استان از جمله اعضای ستاد استانی کرونا، دستگاه قضا، نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه، بسیج، ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، هلال احمر و بویژه همراهی مردم، سبب شد بیماری کرونا در البرز علیرغم انتظاری که در سطح ملی به دلیل تبادل بالای جمعیت که با چندین استان کشور دارد، به خواست خداوند مدیریت شود و این استان به شرایط بحران نرسد.
وی ادامه داد: به طور حتم در اولین فرصت با حضور مسئولان مربوطه بویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص چگونگی روند مدیریت بیماری کرونا در استان گفتگو خواهد شد.
شهبازی گفت: روابط عمومی استانداری البرز وظیفه دارد متناسب با سیاست های ستادهای استانی و ملی مدیریت کرونا با هماهنگی دستگاه های مربوطه تلاش های صورت گرفته از سوی مردم و ستاد جمع آوری شود و در فرصتی با عنوان مدیریت یک بحرانی که می توانست هزینه بر باشد در اختیار رسانه ها گذاشته شود.
استاندار البرز با بیان اینکه مردم دقت بالایی در رعایت اصول بهداشتی دارند، اضافه کرد: از امروز مسئولیت ایستگاه های غربالگری پایان می یابد و فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند اجرایی می شود.
وی گفت: در مورد دانشگاه ها و مدارس تصمیمی گرفته نشد و دانشگاه ها به صورت مجازی آموزش های لازم را خواهند داشت.
شهبازی با اشاره به اینکه مساجد و اماکن متبرکه نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل هستند، افزود: مراسم ماه مبارک رمضان نیز با پرهیز از تجمع برگزار می شود. 
وی عنوان کرد: زندانیانی که مرخصی رفته بودند آنهایی که خطرناک هستند به زندان ها باز می گردند و باقی با هدایت دستگاه قضائی به مرخصی خود ادامه می دهند.

۴۶

کد خبر 1378685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =