شرایط شروع مجدد فعالیت آموزشگاههای آزاد هنری اعلام شد

سرپرست ادارە کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شرایط شروع فعالیت های آموزشگاههای آزاد هنری با ریسک کمتر و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، عبیدالله رستمی با اشاره به صدور بخشنامه دفتر برنامه ریزی و آموزشهای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط عمومی ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیز تصمیم ستاد ملی مقابله با آن در زمینه شروع به کار فعالیت های صنفی با ریسک کمتر و با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، شروع مجدد فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری در چارچوب شرایط زیر مجاز خواهد بود:
۱. اطلاعات واحد آموزشگاهی در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت و کد رهگیری دریافت شود.
۲. پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در موضوع بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم تجهیزات و مکان مورد استفاده توسط آموزشگاه های آزاد هنری به دقت رعایت شود.
۳. برگزاری کلاس های تک نفره (استاد – شاگرد) با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع است.
۴ .برگزاری کلاسهای آموزشی جمعی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
۵. به منظور رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، آموزشگاه ها مکلفند از تجمع و حضور همراهان هنرجو در داخل آموزشگاه جلوگیری نمایند.
۶. به منظور تداوم فعالیت های آموزشی، استفاده از امکانات فضای مجازی در صورتی مجاز است که با نظارت و برنامه ریزی آموزشگاه های آزاد هنری انجام شود و ثانیاً ارائه آموزش با استفاده از نرم افزارهای داخلی (همانند نرم افزارهای مورد استفاده توسط دانشگاه ها و آموزش و پرورش برای ارائه آموزش مجازی) انجام گیرد، به طوری که نظارت و پاسخگویی آموزشگاه آزاد هنری امکان پذیر باشد.
۷. آموزش هنری به صورت حضوری و نیز در بستر مجازی صرفاً با رضایت هنرجو و خانواده امکان پذیر است و اجباری نخواهد بود.
۸. هزینه استفاده از کلاس های آموزش هنری مجازی ۲۰ درصد کمتر از کلاس های حضوری خواهد بود.
۹. شروع به کار فعالیت آموزشگاهها در تمام کشور به جز استان تهران از زمان صدور این اطلاعیه و با رعایت مفاد آن مجاز است.

48

کد خبر 1378697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =