۰ نفر
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
ابتلای قطعی ۹۵۶ نفر به کروناویروس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای قطعی ۹۵۶ نفر از هم استانی‌ها به کروناویروس از ابتدا تا پیش از ظهر امروز یکشنبه سی ویکم فروردین ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، فرزین رضاعی ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۹۵۶ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: شهرستان های سقز ۲۵۷ نفر، سنندج ۲۳۲ نفر، بانه ۱۳۳ نفر، قروه ۶۸ نفر، مریوان ۵۸ نفر، دهگلان ۵۲ نفر، کامیاران ۵۰ نفر، دیواندره ۴۷ نفر، بیجار ۴۴ نفر، سروآباد ۱۵ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.
وی ابراز داشت: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۲۱۲۲ نمونه است که از این تعداد ۹۵۶ مورد مثبت، ۱۰۵۴ مورد منفی و ۱۱۲ مورد اعلام  نشده است.
رضاعی اضافه کرد: متاسفانه ۱۰۶ نفر از هم استانی های عزیزمان (۳۲ نفر در سقز، ۱۸ نفر در سنندج، ۱۶ نفر در قروه، ۱۵ نفر در بانه،  هشت نفر در کامیاران، هفت نفر در بیجار، پنج نفر در مریوان، چهار نفر در دیواندره و یک نفر در دهگلان) به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن گردیده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر روند بهبودی بیماران مبتلا به کرونا ویروس در استان سرعت بیشتری داشته به طوریکه تاکنون ۵۲۱ بیمار بهبودی یافته‌اند.
 وی در پایان گفت: مشارکت مردم فهیم استان در طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند مهمترین عامل برای کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس است.

48

کد خبر 1378707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =