فعالیت طلبه گلستانی مبتلا به کرونا در بیمارستان

ایرنا نوشت : معصومه قربانی بانوی طلبه گلستانی با وجود ابتلا به کرونا و گذراندن مراحل درمان در بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی همچنان به تبلیغ امور دینی مشغول بوده و از فرصت‌ همجواری با بیماران برای فعالیت‌های آموزشی و احکام استفاده می‌کند.

این بانوی گلستانی پیش از ابتلا به کرونا در قالب تیم های جهادی در عرصه خدمت به بیماران کرونایی خدمت می کرد اما از چندی قبل به کووید ۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان فوق تخصصی قلب کردکوی بستری است.

او در این شرایط با تشریح احکام شرعی برای بیماران، رسالت خود را ادامه داده و با وجود دشواری درمان این بیماری از تحصیل و فراگیری علوم دینی حتی در محیط بیمارستان هم دست برنمی‌دارد .

 وی معتقد است: تلاش برای حفظ جان و هدایت مردم و امر به معروف و نهی از منکر در حوزه رعایت بهداشت عمومی، وظیفه‌ای شرعی است و هدایت و روشنگری طلاب در چگونگی مقابله با کرونا و نقش آفرینی فعال و تلاش برای حفظ آرامش معنوی جامعه در این شرایط کارساز خواهد بود.

وی افزود: در این برهه حساس که تخریب و شایعه سازی رسانه‌های دشمن و ترویج نگاه منفی علیه طلاب و روحانیان در حال افزایش است، چنین اقداماتی باعث روشنگری مردم می شود.

این بانوی طلبه گلستانی همچنین گفت: شکست کرونا نیازمند عزم ملی است و با توجه به تلاش ها و مجاهدت های کادر درمانی، مردم هم باید با عمل به توصیه های بهداشتی از گسترش این بیماری بکاهند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرده بود: در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۳۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تا امروز ۸۰ هزار و ۸۶۸ نفر بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

کیانوش جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۵۵ هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و سه هزار و ۵۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

48

کد خبر 1378745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =