استفاده از ظرفیت های فضای مجازی برای گرامی داشت هفته کارگر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در سال جدید برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه های پیشنهادی هفته کارگر با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدحسین ریاحی در نشست ستاد برگزاری هفته کارگر افزود: هفته کارگر را در حالی برنامه ریزی می کنیم که مقام معظم رهبری سال جاری را «جهش تولید» نامگذاری کرده اند. 
وی با بیان اینکه نقش کارگران در تحقق شعار سال بر کسی پوشیده نیست تاکید کرد: کارگران رشد اقتصادی را برای جامعه به ارمغان می آورند و در هماهنگی با کارفرمایان که سرمایه و فکرشان را در این راستا گذاشته اند همفکری می کنند. 
ریاحی تشکل های کارگری را رابط بین جامعه کارگری و کارفرمایی برشمرد و افزود: تشکلات کارگری با ارائه نظرات سازنده می توانند در جهت افزایش تولید و احقاق حق جامعه کار و تلاش گام بردارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تحریم های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا را از عواملی دانست که نظام اقتصادی را دچار دستخوش کرده است، تاکیدکرد: با این شرایط جامعه کار و تلاش با افق بلند به سوی «جهش تولید» گام بر می دارند و پیش قراولان این عرصه هستند. جهش تولیدی که نشأت گرفته از افزایش مهارت، خلاقیت و نهایتاً کارآفرینی است که باید با کمک کارفرمایان و کارگران خدوم و ارزشمند کشور و استان یزد رقم بخورد.
ریاحی با اشاره به این که در سال جدید برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه های پیشنهادی هفته کارگر حول محور استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های فضای مجازی می باشد خاطر نشان ساخت: از جمله برنامه هایی که در این هفته به صورت کلیپ های صوتی و تصویری بین جامعه کار و تلاش استان در فضای مجازی منتشر می شود گفتگو با روانشناسان، پزشکان، کارآفرینان و ... برای ارائه آموزش های مفید جهت استفاده کارگران و خانواده هایشان می باشد.
وی برگزاری مسابقه عکاسی را از دیگر برنامه های این دوره عنوان کرد و افزود: برگزاری مسابقه کتابخوانی در حوزه های مختلف علی الخصوص ویروس کووید۱۹ برای آگاهی بخشی به پیشتازان جهش تولید امری ضروری به نظر می رسد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تقدیر از مدافعان سلامت توسط واحدهای کار و تولید استان را از برنامه های هفته کارگر برشمرد و تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، قرآنی و فرهنگی از طریق فضای مجازی بین خانواده کارگران از برنامه های متنوع این هفته می باشد.
لازم به ذکر است در این جلسه علی محمد دهقانی دبیر اجرایی خانه کارگر، احمدعلی دهقان منشادی رئیس مجمع نمایندگان کارگر استان، مهدی ابویی رئیس بسیج کارگران و کارخانجات استان، احمد رضا موحد نائب رئیس کانون کارفرمایی استان و مدیران ستادی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند.

46

کد خبر 1378933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =