رییس سازمان بازرسی: زنده به گوری جوجه‌ها شرعی و قانونی نیست

حجت‌الاسلام درویشیان با غیرشرعی و غیرقانونی خواندن دفن جوجه‌های یک‌روزه در روزهای اخیر گفت: در ایام نوروز درباره مشکلات تامین ارز موردنیاز برای نهاده‌های طیور در زمینه تولید مرغ و جوجه یک‌روزه با بانک مرکزی مکاتبه کرده‌ بودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت‌الاسلام درویشیان درباره اقدام به دفن جوجه‌های یک روزه در روزهای اخیر اظهار کرد: سازمان بازرسی به محض اطلاع از این موضوع به شدت ناراحت‌کننده، وارد عمل شد و این تخلف را با جدیت دنبال می‌کنیم و نتیجه را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: قبل از این اتفاق درباره مشکلات تامین ارز موردنیاز برای نهاده‌های طیور در زمینه تولید مرغ و جوجه یک‌روزه اقدام کرده بودیم. ۹ فروردین در این خصوص با بانک مرکزی مکاتبه کردیم و مجدد هم پیگیری‌ها انجام شد تا ارز مورد نیاز بیش از ۲ میلیون تن نهاده های طیور که اکنون در بنادر هست تأمین شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اینکه آیا مقصر این اتفاق انجمن تولیدکنندگان جوجه است یا نتیجه مصوبه ستاد تنظیم بوده یا علل دیگری در میان است را با جدیت پیگیری می‌کنیم. این کار هیچ مجوز شرعی و قانونی نداشته است و حتما اقدام قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1379029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =