نقش افراد ذی‌نفوذ در احتکار و قاچاق اقلام بهداشتی در تبریز

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت: آیه وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ که نقش بسته بر روی سینه‌ی سپاهیان است، فرمان آماده باش الهی است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران، اظهار کرد: سپاه پاسداران در سال ۵۸ به فرمان امام تشکیل شد و رسما نهاد برخاسته از بطن ملت است چرا که جوانان تشکیل دهنده این نهاد در پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشته اند.
وی افزود: سپاه از لحاظ قانونی مسئولیت نگهبانی از دستاوردهای انقلاب و مسئول دفاع از کشور است و امام (ره) به نهاد مقدس سپاه هویت دفاعی انقلابی و ملی بخشیدند.
وی با اشاره به آیه وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ که نقش بسته بر روی لوگوی سپاهیان است، گفت: آیه ای که در سینه پاسداران نقش بسته، فرمان آماده باش الهی است.
وی با اشاره به آمادگی سپاه پاسداران در تمامی شرایط خاطرنشان کرد: امروز هم لشکر ۳۱ عاشورا و هم تیپ مکانیزه امام زمان (عج) به لحاظ رزمی از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است بطوریکه ۷۰۰کیلومتر از مرزهای شمالغرب کشور توسط سپاهیان عاشورا حراست می‌شود و این پاسداران در مرتفع ترین نقاط مرز ها بوده و گاها تعویض شیفت با بالگرد انجام می‌شود.
سردار خرم فعالیت های سپاه را در پنج عرصه برای مقابله با کرونا موثر دانسته و اظهار کرد: سپاه در پنج عرصه برای مقابله با کرونا ورود کرده است که در بحث اول بیش از ۳۵۰ پزشک در تخصص های مختلف در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده است و همچنین بیش از یک ماه است عمده قوای بیمارستان محلاتی به دلیل پیک بالای ویروس کرونا در شهر بابل استان مازندران مستقر شده است.
وی افزود: در مرکز استان نیز ۱۹۰بیمار در بیمارستان شهید محلاتی بستری شده اند که فقط ۵ نفر از بیماران کرونایی بستری شده در این بیمارستان فوت کرده اند.
وی ادامه داد: اقدام دیگر سپاه در حوزه غربالگری بود که باید افراد سالم را از افراد مبتلا تشخیص می‌داد هم که تا امروز ۹۳ درصد از مزدم استان تحت پوشش غربالگری بسیج قرار گرفتند که اگر علائمی داشتند به علوم پزشکی معرفی شدند.
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اقدام سوم  سپاه در ایجاد کارگروه های مردمی تولید ماسک به علت نیاز مردم انجام گرفت که بیش از ۲۰۰ کارگاه در سراسر استان فعال هستند و توانستند تاکنون ۲ میلیون ماسک در طول ۴۵ روز در این کارگاه ها تولید کنند.
وی افزود: پایگاه های بسیج هر محله افراد نیازمند و بی‌بضاعت را شناسایی کرده و توسط خیرین به این افراد بسته‌های معیشتی تقدیم کردند که تاکنون بیش از ۵۲ هزار بسته معیشتی با ارزش ریالی هربسته ۳۰۰ هزار تومان توزیع شده است.
فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به سخنرانی شعانیه رهبر انقلاب و تاکیدات ایشان برای طرح رزمایش مواسات، ابراز کرد: بناست این رزمایش در سه مرحله صورت بگیرد که فاز اول رزمایش روز پنجشنبه با توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی آغاز خواهد شد؛ اوج رزمایش در نیمه ماه رمضان خواهد بود که امیدواریم هیچ خانواده نیازمندی نباشد که از این بسته‌ها محروم باشد.
وی در خصوص ضدعفونی مناطق پر خطر توسط سپاه نیز گفت:گردان‌های جنگ نوین از ۱۳ اسفند در ضدعفونی و گندزدایی وارد عمل شده اند که این ضدعفونی ها هدفمند بوده و اولویت با اماکن و مناطق پر خطر است.
وی هماهنگی و کنترل، نظارت بر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی  را دیگر عملکرد مثبت سپاه عاشورا دانسته و اظهار کرد: این بیماری به دلیل شیوع گسترده در جهان، شرایط را بر تمامی کشور های دنیا سخت کرده و این ویروس توانسته نقاب غرب را برداشته و غول های سرمایه داری را در مقابل این بیماری ناتوان سازد بطوریکه حتی دستگاه تنفسی در اختیار سالمندان قرار نمی‌دهد.
سردار خرم با بیان اینکه امیدواریم این ویروس از همه جهان دفع و رفع شود، گفت: امروز کشور علاوه بر تحریم و فشار اقتصادی دچار تهاجم رسانه‌ای است و دشمن سعی دارد با برجسته  کردن یک ترافیک کوچک کل مدیریت کشور را زیر سوال ببرد؛ این در حالی است که بسیاری از مردم در کشور های دیگر کیسه پلاستیک به تن می‌کنند.
وی با اشاره به آمادگی بالای کشور، افزود: در صورت شیوع گسترده کرونا  در کشور آمادگی برپایی بیمارستان هایی صحرایی داریم؛ بیش از ۲۰۰تخت آماده بیمارستانی فراهم شده است ولی فعلا نیازی به استفاده نداریم.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه سپاه در عمل به شعار سال مسمم است، اظهار کرد: سپاه در سه عرصه در سال جهش تولید ورود کرده است که هر واحد تولیدی کوچک از همه نظر تحت حمایت سپاه خواهد بود و هر مجموعه ای که کارگران خود را حفظ کند، مورد پشتیبانی مالی و فنی سپاه قرار می‌گیرد.
وی افزود: آمادگی داریم ۱۰ هزار نفر را در حوزه اشتغال پایدار پشتیبانی کنیم و از طرفی تسهیلات مالی در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم تا از لحاظ تولید و صادرات نسبت به سال گذشته جهش داشته باشیم.
سردار خرم با بیان اینکه کشور با فقدان اطلاعات جامع در محلات مواجه است، گفت: قرارگاه فضای مجازی با همکاری صندوق مواسات استان در حال تهیه‌ی اطلس جامع محلات هستند و تا چند روز آینده اطلس محلات تشکیل خواهد شد؛ مزایای اطلس محلات شناسایی و خدمت‌رسانی مبوط و دقیقتر برای تمامی محلات است.
وی در خصوص تجمع سربازان در پادگان ها و نگرانی در خصوص شیوع کرونا نیز اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا، تجمعات آموزشی سربازان به غیر از نگهبانان تعطیل و ترخیص شدند.
وی با اشاره به آمار سربازان مبتلا به کرونا، عنوان کرد: تاکنون یک سرباز در مراکز نظامی و ۶ نفر از کادر نظامی در راستای خدمات مبتلا شدند؛ خانواده ها هیچگونه نگرانی درباره حضور فرزندانشان در مراکز نظامی نداشته باشند.
فرمانده سپاه عاشورا درباره میزان احتکار مواد ضدعفونی و بهداشتی در سطح استان اظهار کرد: حدود ۱میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی  که از خارج از کشور وارد و احتکار شده بود، کشف شده است؛  ۸ هزار و هشتصد ماسک n۹۵ در دو روز اخیر کشف شده است.
وی افزود: تاکنون ده هزار و ششصد لیتر متانول غیر مجاز توسط اطلاعات سپاه استان کشف شده است؛تامین الکل مورد نیاز کارخانجات برای تولید مواد ضدعفونی کننده از طریق سپاه پیگیری شده است.
وی با بیان اینکه افرادی که دست به قاچاق یا احتکار زده اند، حتما پشتیبانی قوی دارند گفت: اخبار و اطلاعاتی در ارتباط با ارسال ماسک های بهداشتی به کشورهای همسایه وجود دارد.
سردار خرم ادامه داد: اطلاعات سپاه در تحقیق و کشف انبار های احتکار اجازه هیچگونه دستکاری، فشار و نفوذ را نمی‌دهد
سردار خرم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این شرایط ۴۰۰ نیروی آموزش دیده بهیار و پزشکیار در میان نیرو های نظامی مشغول فعالیت هستند.
وی در پایان با بیان اینکه در همزیستی با کرونا باید مجرب تر شویم، اظهار کرد: امکانات نیرو های مسلح به حدی است که برای پیک بیماری مطرح شده در مهرماه آمادگی مقابله داریم.

46

کد خبر 1379195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =