۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان بوشهری خریداری شد/ پیش‌بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از تسهیل در روند تخلیه خودروهای حامل گندم استان بوشهر خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان بوشهری خریداری شده است.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر؛ قاسم قائدی در بازدید از انبارهای سرپوشیده خرید تضمینی گندم استان اظهار داشت: با توجه به همه‌­گیری ویروس کرونا، امسال رعایت نکات بهداشتی در زمینه برداشت و خرید تضمینی گندم بیش از پیش اهمیت یافته است و باید پروتکل‌­های ابلاغی وزارت بهداشت برای جلوگیری از انتقال بیماری از طریق ضدعفونی سطوح و ماشین‌­آلات و جلوگیری از تجمع در انبارها با جدیت اجرا شود.

وی بیان کرد: به منظور عدم تجمع در مبادی ورودی انبارهای شرکت غله، سایر مراکز خرید توسط اداره­ کل تعاون روستایی استان به­ سرعت فعال شوند، همچنین به منظور تسهیل در روند تخلیه، ورود خودروها از پنج خودرو به ۱۵ خودرو افزایش یابد و ساعت پذیرش خودروهای حامل گندم تا ساعت ۱۹ افزایش یابد.

مدیرکل اقتصادی استانداری بوشهر ضمن اشاره به نقش کلیدی گندم در تأمین امنیت غذایی جامعه گفت: امسال ۹۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در استان داریم و انتظار داریم بیش از ۱۰۰ هزار تن برداشت داشته باشیم، تاکنون طی مدت کوتاه برداشت گندم از قریب به ۱۶ هزار هکتار از اراضی زیرکشت انجام شده است و در حدود ۱۱ هزار تن گندم از گندم کاران استان خریداری شده است.

وی با تأکید بر برداشت سریع و ایمن محصول و انجام سم پاشی محوطه و خودروهای حامل گندم بر رعایت نکات بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک و دستکش برای پرسنل و رعایت فاصله در هنگام انجام مراحل اداری تاکید کرد.

46

کد خبر 1379227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =