۲۲ نفر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
طلا ارزان تر شد

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که ارزش دلار تقویت شده، قیمت طلا که در جلسه قبل تا یک درصد افزایش یافته بود، امروز شاهد کاهش بود هرچند وضعیت شکننده بازارهای بورس سبب شد تا افت قیمت فلز زرد محدود باشد.

در حالی که ارزش دلار تقویت شده، قیمت طلا که در جلسه قبل تا یک درصد افزایش یافته بود، امروز شاهد کاهش بود هرچند وضعیت شکننده بازارهای بورس سبب شد تا افت قیمت فلز زرد محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۶۸۹ دلار و ۴۵ سنت رسید. منفی شدن قیمت نفت خام آمریکا سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰.۴ درصد افت به ۱۷۰۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب امروز ۰.۱ درصد رشد داشت و موجب گرانتر شدن طلا برای سرمایه گذارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی نیز صبح امروز از روند نزولی روز گذشته بازار وال استریت تبعیت کرد که پس از منفی شدن قیمت نفت خام امریکا رخ داده بود.

قیمت جهانی طلا امروز 99/02/02

در حالی که سنای آمریکا قرار است در نشست روز سه شنبه خود طرح ۴۵۰ میلیارد دلاری کمک به کسب و کارهای کوچک و بیمارستان های آسیب دیده از بحران کرونا را به رای بگذارد، کنگره یک قدم به نهایی شدن این بسته مالی نزدیک تر شده است.

بحث ها و کشمکش ها بر سر محدودیت های اجتماعی برای مقابله با کرونا دیروز در آمریکا بالا گرفت و معترضان مقررات قرنطینه اجباری را «استبداد» توصیف کردند. در عین حال کارکنان بخش درمان و کارشناسان سلامت هشدار دادند که لغو محدودیت ها موجب بروز فاجعه ای بزرگتر خواهد شد.

بر اساس تحقیقی که داچ بانک انجام داده، بازارها امید چندانی به بازگشت اقتصاد آمریکا و اروپا به وضعیت عادی قبل از فرا رسیدن فصل تابستان ندارند. رئیس بانک مرکزی انگلیس هم دیروز گفت، پس از کاهش محدودیت های قرنطینه ای توسط دولت، اقتصاد این کشور به کندی روند ترمیمی خود را آغاز خواهد کرد زیرا مردم همچنان نگران تبعات از سرگیری روال عادی زندگی خواهند بود.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1379354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =