۱ نفر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
تصمیم 450 میلیارد دلاری سنا برای کرونا

ایسنا نوشت: کنگره آمریکا در حالی به رای گیری برای بسته حمایتی ۴۵۰ میلیارد دلاری به منظور کمک به مشاغل کوچک و بیمارستان‌های آسیب دیده از همه گیری ویروس کرونا نزدیک شده که رئیس مجلس نمایندگان اعلام کرد، مذاکره کنندگان بر روی اصول این بسته توافق کرده‌اند و سنا قرار است در جلسه امروز (سه شنبه) احتمالا به آن رای دهد.

خبرگزاری رویترز، جمهوری خواهان و دموکرات‌ها بیش از یک هفته است که بر سر اینکه چه چیزی شامل دور چهارم کمک‌های مالی شود که هدفش کاهش بار اقتصادی ناشی از ویروس کرونا است، بحث می‌کنند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: مذاکره کنندگان دو طرف هنوز در حال گفتگو هستند. من خیلی خوشبین و امیدوارم که ما به یک اتفاق نظر برسیم. به عقیده من، ما با اصول قانونگذاری به توافق رسیده‌ایم که این چیز خوبی است. حالا در انتظار اقدام نهایی هستیم.

وی ادامه داد، ۱۲۰ میلیارد دلار برای کمک به مشاغل خرد در نظر گرفته شده و دموکرات‌ها به دنبال ۷۵ میلیارد دلار دیگر برای کمک به بیمارستان‌ها و ۲۵ میلیارد دلار هم برای انجام آزمایش‌های مربوط به کرونا هستند.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا نیز گفت: از آنجا که این مساله بسیار فوری است، من از سنا خواستم تا بار دیگر نشست تشکیل دهد و رهبر دموکرات‌ها با این درخواست من موافقت کرد.

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک نشست خبری گفت،‌ امیدوار است که مذاکره کنندگان کنگره به زودی در این زمینه به توافق برسند.

310312

کد خبر 1379419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =