پیام سرلشکر باقری و سردار جلالی به فرمانده کل سپاه

به مناسب روز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به سردار سلامی تبریک گفتند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز؛ همزمان با فرارسیدن دوم اردیبهشت ماه سالروز تصویب اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی خطاب به سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه با تبریک فرارسیدن این روز مبارک به آحاد فرماندهان، مسئولین و پاسداران سرافراز حریم ولایت تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز همه عرصه‌های نیاز ملت و کشور را صحنه آزمون‌های بزرگ و نقش آفرینی های سترگ، خلاق و نوآورانه خود قرار داده است و نام این نهاد مقدس بر فراز قله های اقتدار، پیشرفت و عزت این سرزمین می درخشد.

متن پیام رییس ستاد کل نیروهای مسلح به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سردار سرلشکر پاسدار برادر حسین سلامی
فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

خدای بزرگ را از سویدای دل  شاکریم که در سایه الطاف بیکرانش " پاسداران انقلاب اسلامی " را آیه های" عاشورای حسینی" در عصر "جاهلیت مدرن " قرار داده است تا با جلوه گری های شکوهمند خود انوار تابناک بصیرت ، انقلابی گری ، مقاومت و پایداری برابر ظالمان و سلطه‌گران را بتابانند و با اهتزاز پرچم بیداری و استکبارستیزی و طنین انداختن پژواک زیست حسینی و مرگ عاشورایی در جغرافیای تشنه معنویت و عدالت ،خیل آزادگان و حق طلبان جهان را به  خیمه "ولایت" فراخوانند.

اینک در لحظه هایی شورانگیز که چهل و یکمین سالروز تصویب  اساسنامه " سپاه پاسداران انقلاب اسلامی " در شورای عالی انقلاب و در واقع فرخنده روز تحکیم و تثبیت این نهاد انقلابی، مردمی و افتخار آمیز برای ایران و ایرانی پاس داشته می شود؛ بر خود می بالیم و بار دیگر  این حقیقت ناب و گوارا  که معمار کبیر انقلاب و پیر و مراد عاشورائیان زمان خمینی عزیز برایمان به یادگار گذارده است که"اگر سپاه نبود کشور هم نبود" اعتراف می کنیم و  ترنم  رهبر عظیم الشان انقلاب ولی فقیه زمان امام خامنه‌ای(مدظله العالی) که  "از سپاه صددرصد راضی هستم" را مایه مباهات می دانیم.

آری جای‌جای تاریخ ۴۱ ساله پس از پیروزی انقلاب ، مشحون از حماسه سازی های سرنوشت ساز و متبرک به خون های پاک و مطهر پاسداران رشید، مخلص و سلحشوری است که پیشتازانه همه هستی خود را فدای حفظ دین و دفاع از انقلاب، نظام و اندیشه‌های متعالی اسلام ناب محمدی (ص) و صیانت از استقلال، اقتدار و امنیت ملی ایران عزیز حتی در فراسوی مرزهای کشور کردند ، تا پرچم "اسلام " و "ولایت " که پاسدار آن هستند در طوفان فتنه ها و توطئه های دشمنان بر زمین نیفتد.

اینک در شرایطی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه عرصه‌های نیاز ملت و کشور را صحنه آزمون‌های بزرگ و نقش آفرینی های سترگ، خلاق و نوآورانه خود قرار داده است و نام این نهاد مقدس بر فراز قله های اقتدار، پیشرفت و عزت این سرزمین در حوزه های دفاعی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی، سازندگی، محرومیت زدایی و مردم یاری می‌درخشد و مجاهدت‌های مخلصانه و صادقانه آنان و سایر نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب،نظام و میهن عزیز ، تولید اکسیری حیات بخش و قدرتمند در جامعه به ویژه نزد نسل های جوان و تاریخ ساز کشور را رقم زده است و ملت ایران به آینده ای روشن و فتح سنگرهای کلیدی جهان امیدوارتر از همیشه شده  است، از خدای قادر حکیم طلب می کنیم همگان را قدردان " سپاه حماسه ها  "  و فداکاری و از خودگذشتگی "پاسداران شریف و سلحشور انقلاب " قرار دهد.

بی‌شک  از برترین و زیباترین فرصت ها برای بازخوانی و ترسیم مناقب " سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "، سالروز تاسیس رسمی این نهاد مبارک است که در نگاه مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله‌العالی) خدامحوری، مردم محوری، خطرپذیری، معنویت گرایی، اندیشه ورزی ، حمایت از محرومان و مستضعفان و حضور در گستره مقاومت از جمله آنها است که به ویژه مورد حسادت و هجمه دشمنان و دشمنی های آنان علیه این مجموعه سرافراز و عالیقدر قرار گرفته است.

این مناسبت ارجمند و با شکوه را به جنابعالی و آحاد فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه‌های وابسته و پیوسته به این نهاد منور تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم به توفیق الهی با نصب العین قرار دادن منویات و رهنمودهای حکیمانه  فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و ظرفیت‌سازی های جاودان و مقتدر، آماده مواجهه با حوادث بزرگ باشید و در این صراط منیر با همه توان کار جهادی و روحیه انقلابی، جوانگرایی، پرهیز از محافظه‌کاری، نگاه فرامرزی، هم افزایی با نیروهای مسلح و دستگاه‌های حاکمیتی، هوشیاری واقع‌بینانه از دشمن، مردمی بودن و ارتقای معنویت و بصیرت را از اولویت‌های حتمی، دائمی و غفلت ناپذیر خود بدانید و ان شاالله در این مسیر ادعیه خاصه حضرت بقیه الله الاعظم(عج) پشتیبان شما خواهد بود .

سرلشکر پاسدار محمد باقری
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

سپاه از اصلی‌ترین مؤلفه‌های قدرت ملی است

همچنین، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

بنابر گزارش فارس، متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر بزرگوار و ارجمندم سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی

فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با سلام و تحیات وافره

انقلاب اسلامی منشا رویش بسیاری از نهادها، تفکرات و باورهای بی‌همتایی بوده است که بسیاری از ملت‌ها و دولت‌های جهان به وجود آن غبطه می‌خورند اما در این میان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جایگاهی ویژه و ممتاز دارد. زیرا از همان بدو تشکیل، سپاه و سپاهی دل باخته ولایت و انقلاب بوده است. در این راه هم تمام ناملایمت‌ها و نامهربانی ها را به جان خریده است تا انقلاب و انسجام ملی به خطر نیفتد.

ریشه‌های تفکر سپاه و سپاهی را باید در صدر اسلام و مکتب عاشورای حسینی و در جان برکفانی جست که در سخت‌ترین شرایط، ولی را تنها نگذاشتند و حتی وقتی شمشیر از دستشان افتاد سینه‌ها را در برابر آماج تیرها سپر کردند. این تفکر باقی ماند تا خمینی کبیر همچون پیکرتراشی آن را از دل مکتب انقلاب اسلامی بیرون کشید و مقام معظم رهبری به دست توانمندشان آن را پروراندند و سپاه شد پاسدار و سنگر مستحکم انقلاب و فرزند مقتدر ایران.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمونه بارز وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ است و این یک درس دائمی جلوی چشم سپاه است که این نیروی انقلابی را به نماد حق طلبی امت اسلامی و نماد مقاومت ملت‌های ستمدیده تبدیل کرده است.

می‌توان رازهای موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در چند عامل خلاصه کرد؛ تبعیت از ولایت، مردمداری، عمل به هنگام، دشمن شناسی، بصیرت، عمل در جغرافیای جهانی، پاسداری واقعی از انقلاب، عمل مطابق بر منافع ملی و آرمانگرایی واقع بینانه. و چه خوب که ما یکی از تربیت شدگان این تفکر و مکتب را با تمام وجود درک کردیم. شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی نماد واقعی و عینیت یافته مکتب سپاه پاسداران است. او کسی است که زمانی که زنده بود ایران و ایرانی به وجودش افتخار می‌کرد و پس از شهادتش کاری کرد که دنیا به اقتدار ایران و ایرانی افتخار کند.

همین هاست که سپاه را به یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های قدرت ملی تبدیل کرده است، این اقتدار به آسانی به دست نیامده است و بنابراین نباید اجازه داد به آسانی از دست برود. از همین رو مراقبت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر همه آنانی که دل در گروی اسلام و انقلاب دارند واجب است. آری در این مسیر پرپیچ و خم و در هنگامه برداشتن گام‌های بزرگ، احتمال برخی خطاها نیز وجود دارد اما این از ارزش‌های والای این نهاد انقلابی چیزی کم نمی‌کند و نباید اجازه داد این مباحث دستاویزی برای تخریب و تضعیف این نهاد انقلابی قرار گیرد چون تضعیف سپاه، تضعیف اقتدار ملی است.

اما حالا پس از گذشت چهار دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی و در گام دوم انقلاب، سپاه وظیفه‌ای بس خطیرتر در پاسداری از انقلاب بر عهده دارد. خطیرتر چون تهدیدات علیه ما به اندازه داشته‌های ماست و هرچه میزان این داشته‌ها و وسعت آن ارتقا یابد سطح تهدیدات هم متغیر خواهد بود.

امروز تفکر سپاه در حال تکثیر بین ملت‌های منطقه است. بدون شک عمل به توصیه‌های هشت گانه مقام معظم رهبری مهمترین خط مشی سپاه در گام دوم انقلاب است. همان خط‌مشی که دقیقاً مبتنی بر راهبرد کلان قوی‌ شدن ایران عزیز اسلامی است.

در پایان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عزیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه سرداران شهید و عالی قدر هشت سال دفاع مقدس سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) و حضرتعالی و یکایک برادران عزیزم در این نهاد انقلابی، ولایتمدار، عزت‌مند و ایثارگر تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، مجاهدت‌ها و فداکاری‌هایتان را ارج می‌نهم و توفیقات روزافزونتان را ذیل توجهات حضرت ولی عصر(عج) و تحت فرماندهی مدبرانه مقام معظم رهبری از خداوند متعال خواستارم.

سرتیپ پاسدار دکتر غلامرضا جلالی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

27215

کد خبر 1379476

برچسب‌ها