برنامه وزارت علوم برای دانشجویان شهریه‌پرداز

ایرنا نوشت: رییس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به تعطیلی موقت دانشگاه‌ها و جایگزینی آموزش مجازی، وزارت علوم نحوه مساعدت با دانشجویان شهریه‌پرداز برای نیم‌سال تحصیلی جاری را در دست بررسی دارد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی در جلسه مسوولان سازمان امور دانشجویان و دبیران مناطق ده‌گانه دانشجویی که به شکل ویدیوکنفرانس در این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: به علت تعطیلی موقت دانشگاه ها شاید کارکنان بخش های خوابگاهی و تغذیه در برخی دانشگاه ها با مشکل مواجه شوند که در این زمینه با نهاد نظارتی در حال رایزنی هستیم تا امکان پرداخت حداقل حقوق به آنها فراهم و از بیکاری آنها جلوگیری شود.

وی در این نشست از معاونان دانشجویی دانشگاه ها خواست با توجه به شرایط پیش آمده نسبت به تشکیل جلسات شوراهای انضباطی به شکل حضوری یا مجازی اقدام و با حداکثر مساعدت ممکن به دانشجویان پرونده ها را بررسی کنند.

وی افزود: کمیسیون های موارد خاص جلسات خود را برگزار کنند تا پرونده دانشجویان در این کمیسیون ها به سرعت تصمیم گیری شده و دانشجویی با مشکل خاص تحصیلی در این ترم مواجه نشود.

رییس سازمان امور دانشجویان از ایجاد تسهیلات برای باز پرداخت وام ها خبر داد و گفت: بازپرداخت وام ها توسط دانش آموختگان از اسفندماه گذشته تا اردیبهشت ماه جاری به مدت سه ماه تعلیق و امکان ثبت نام دانشجویان برای دریافت وام نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شده است.

صدیقی را شیوه آموزش مجازی اعلام کرد و اظهار داشت: علاوه بر حمایت دانشگاه های کشور از این شیوه و استمرار آن، باید توجه کرد که این روش تنها راه تداوم آموزش است.

وی تاکید کرد: بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه ها شرایط خاصی را از نظر رعایت موارد بهداشتی لازم دارد و دانشگاه ها باید آمادگی های لازم را بتدریج کسب کنند.

 رییس سازمان امور دانشجویان در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید گفت: دانشگاه ها نظرات خود را در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارایه کنند.

صدیقی افزود: بسیاری از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در ایران، کشور را ترک کرده و به صورت آنلاین پیگیر آموزش های خود هستند ولی اگر دانشجویی خواهان حذف ترم انتخابی خود بود، دانشگاه ها مساعدت کنند.

۲۳۵۲۱۲
کد خبر 1379565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =