قدردانی فرمانده کل سپاه از تصویرگر چهره سردار شهید قاسم سلیمانی +عکس

سرلشکر سلامی با اهدای لوح سپاس ، از مهران رحمانی جوان تاکستانی تصویرگر چهره سردار شهید قاسم سلیمانی تقدیر کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از  سپاه نیوز، در پی اقدام ارزشی و هنری جوان تاکستانی در تصویرگری چهره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در برنامه عصر جدید، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اهدای لوح سپاس و هدیه ای از مهران رحمانی قدردانی کرد.

اهدای لوح سپاس فرمانده کل سپاه به این جوان تاکستانی در مراسمی با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین برگزار شد.

 سردار شاهرخی در این مراسم ضمن تقدیر از مهران رحمانی تصویرگر چهره سردار شهید سلیمانی گفت: هنر شما، برخاسته از دل بود و کاری که از نیت دل باشد، مطمئنا بر دل می نشیند.

وی افزود : زنده نگه داشتن یاد شهدا برکات عمده ای در بر دارد که تکریم جامعه ایران یکی از این برکات برای شما بود و این یعنی مورد پسند خدا بودن و کاری که مورد پسند خدا باشد مورد پسند خلق است.

سردار شاهرخی در ادامه تصریح کرد: امروز مسئولیت جوانانی همچون شما سنگین است و قطعا روح سردار سلیمانی همواره همراه شماست و با توجه به خلاقیت شما، انتظار کارهای بزرگی از این دست می رود و نام شما هم در جامعه ایرانی و هم در قلوب ملت های آزادی‌خواه، بعنوان فرزندان پرافتخار این سرزمین به یادگار می ماند.

در ادامه مهران رحمانی با بیان اینکه ترسیم چهره سردار سلیمانی و ادای احترام به این شهید والامقام افتخاری در کارنامه حرفه ای وی می باشد گفت: شهدا زنده اند و ما وظیفه داریم راه شهدا را زنده نگه داریم.

وی افزود: من بعنوان هنرمندی کوچک از جامعه بزرگ هنرمندان این کار را انجام دادم و خواسته من از هنرمندان این است که با هنر خود یاد شهدا را در جامعه زنده نگه دارند چرا که مسیر شهدا نجات دهنده جامعه از هر انحراف است.

این جوان هنرمند با ابراز خوشحالی از ارائه هنر خود در رسانه ملی افزود: در صحنه های مختلفی حاضر شدم و نقوش بسیاری را ترسیم کردم اما همیشه دوست داشتم ترسیم چهره سردار را در فضایی خاص با بازتابی بزرگ انجام دهم.

رحمانی زیباترین و باارزشترین هدیه در طول زندگی خود را دریافت انگشتر سردار شهید سلیمانی از سوی خانواده این شهید بزرگوار بیان کرد.

 بنا بر این گزارش متن پیام فرمانده کل سپاه به این جوان متعهد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هنرمند ارجمند و متعهد  جناب آقای مهران رحمانی
با سلام و تحیات؛
هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان و از جلوه های فرهنگ و تمدن انسانی است و هنگامی زیبا و پاک است که جهت دار، هدفمند و متعهد به شیدایی حقیقت و تولید معرفت باشد و هنرمندی متعهد است که زمان شناس باشد و با توجه به مقتضیات زمانه هنر بیافریند.

اقدام ماندگار و هنرمندی معنادار جنابعالی در ترسیم خلاقانه پرتره سیدالشهدای مقاومت اسلامی سردار دلها "سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی" و حرکت نمادین، لطیف و در عین حال با صلابت شما در احترام نظامی به تصویر آن شهید عالیقدر در برنامه پرمخاطب "عصر جدید" شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران بی شک تجلی عشق و ارادت مردمان این سرزمین به آن قهرمان ملی و جاودانه است که زمزم ایمان، اخلاص و صداقت او همواره در متن جامعه ما جاری خواهد بود.

به پاس قدردانی از این اقدام سترگ هنری که تحسین و خرسندی آحاد مختلف ملت به ویژه اصحاب هنر و همرزمان و ادامه دهندگان راه و آرمان بلند  آن سردار عالیقدر، انقلابی و ولایی را رقم زد، این لوح سپاس تقدیم می گردد.

موفقیت جنابعالی در عرصه خطیر هنر و خلق آثار آگاهی بخش، مسئولیت آفرین و هدایتگر را با تمسک به آموزه‌های قرآن و تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از ذات اقدس احدیت طلب می کنم.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

۲۷۲۱۵

کد خبر 1379594

برچسب‌ها