۱ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
تاثیر سقوط نفت بر بیت‌کوین چه بود؟

سقوط قیمت نفت و ریزش قیمت ارزهای دیجیتال به بی اعتمادی سرمایه گذاران دامن زد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با آغاز هفته جاری و بازگشایی بازارهای مالی و خبر لغو قرارداد آمریکا وکشورهای اتحادیه اروپا بر سر فروش نفت قیمت نفت وست تگزاس به طور بی سابقه ای سقوط کرد و تاثیر زیادی بر روی بازار ارزهای دیجیتال گذاشت.

بیت کوین که پس از هفته ها تلاش و با بهبود وضعیت برخی از بازارهای مالی آسیایی توانسته بود وارد کانال ۷ هزار دلاری شود و  رشد خود را در آن کانال ادامه دهد با سقوط قیمت نفت دوباره به کانال ۶ هزار دلاری بازگشت.

بازار ارزهای دیجیتال تنها در یک روز تا ۲۶ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند و قیمت بیت کوین که سردمدار ارزهای دیجیتال است تنها در یک روز ۱۰ درصد کاهش یافت.

با سقوط قیمت نفت وست تگزاس در چند روز گذشته و سقوط نفت برنت در چند ساعت گذشته سرمایه گذاران شروع به فروش برگه های سهام خود در بازار ارزهای دیجیتال کردند که این امر موجب شد قیمت بیت کوین امروز تا ۶ هزار و ۸۷۰ دلار پایین آید.

اما در خصوص سایر ارزهای دیجیتال وضعیت بهتر است و گویا قیمت اتریوم از زمان شیوع ویروس کرونا تا سقوط قیمت نفت در کانال ۱۷۰ دلاری تثبیت شده است.

اما لایت کوین که از اول هفته گذشته تا قبل از بحران نفتی قیمت آن تنها ۱۰ سنت افزایش یافته بود و به قیمت ۴۲ دلار رسیده بود با ریزش دو دلاری مواجه شده است و امروز قیمت این ارز دیجیتال به ۴۰.۷۷ دلار رسید.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1379781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =