برنامه‌های فرهنگی و هنری در حاشیه کنگره ملی ۶۳۰۰شهید لرستان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری در حاشیه کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید در این استان اجرا می شود.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «احمد حسین فتایی» افزود: سپاه در بسیاری از حوزه‌های غیر نظامی نیز مدافع ملت و نظام جمهوری اسلامی است، قوم لر و مردم لرستان در طول تاریخ به غیرتمندی، شجاعت و میهن پرستی مشهور بوده و در دوران دفاع مقدس بسیاری از جوانان این خطه با نثار خونشان، وفاداری خود به انقلاب و نظام را به منصه ظهور رساندند.

وی افزود: در حوزه هنر دفاع مقدس، لرستان بسیار درخشان عمل کرده و بسیاری از سرودها و تصانیف ماندگار این دوران را هنرمندان لرستانی خلق کرده‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، تصریح کرد: طبیعتا بسیاری از شاخصه‌های شخصیتی شهدا هنوز مغفول مانده و برگزاری کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستانی می‌تواند در راستای تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه گامی مؤثر و ماندگار باشد.

فتایی سپس با اشاره به اینکه در سال گذشته در حوزه نشر، کتاب‌های بسیاری با موضوع شهدا و شهادت در استان به چاپ رسیده است، اظهار داشت: هنر یک ظرفیت بسیار مهم و راهگشا برای بیان موضوعات مختلف از جمله ایثار و شهادت در سطح جامعه است و ما در کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش این کنگره تمام توان و ظرفیت موجود در استان را به کار خواهیم گرفت. ‌

کد خبر 1379782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =