واعظی: آغاز به کار کسب‌وکارها به معنای عادی شدن شرایط کشور نیست/تحریم آمریکا با کرونا هم‌نوایی می‌کند

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ویروسی که دولت آمریکا به موجب آن این تحریم را بر ایران تحمیل کرده است. ما بیش از هر زمانی در داخل کشور نیاز به همبستگی و وحدت داریم و نیاز داریم همه ارگان‌ها با هم کار کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر، امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: ما همزمان که با این وضعیت کرونا مواجه هستیم شاهد این هستیم که بدترین تحریم هم علیه ما هست. حتماً باید دیپلمات‌های ما، دولت و رسانه‌ها این صدای بلند را به گوش جهان برسانند که امروز تحریم آمریکا بر علیه ایران در حقیقت با ویروس کرونا هم نوایی می‌کند و ما در حقیقت با دو ویروس مواجه هستیم.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

* یکی ویروس کرونا و یکی ویروس آمریکا است. ویروسی که دولت آمریکا به موجب آن این تحریم را بر ایران تحمیل کرده است. ما بیش از هر زمانی در داخل کشور نیاز به همبستگی و وحدت داریم و نیاز داریم همه ارگان‌ها با هم کار کنیم.

* از همه اینها مهمتر، باید از مردم عزیز تشکر کنم. مردم انصافاً در دو ماه گذشته همراهی کردند و ما برای ریشه کن کردن و قطع کردن زنجیره این بیماری بیش از هر زمانی نیاز به همراهی و همکاری مردم داریم.

* خواهش من این است که امروز برای اینکه بیش از این به اقتصاد ما لطمه وارد نشود و کارگران و کسانی که روزمزد هستند بیشتر از این تحت فشار قرار نگیرند با پروتکل‌های بهداشتی همراهی شود. اینکه برخی از کسب و کارهای کم خطر یا خطر متوسط را شروع کردیم به معنای این نیست که روال کشور عادی شده است و مردم فکر کنند می‌توانند توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1379903

برچسب‌ها