این استان‌ها منتظر موج بعدی بارندگی‌ها باشند

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور گفت: طی روزهای آینده در ارتفاعات سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف خواهیم داشت.

صادق ضیاییان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (۳ اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های واقع در شرق، جنوب شرق، جنوب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌های از آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران ، گاهی رعد و برق، وزش باد موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این وضعیت فردا (۴ اردیبهشت) در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی ، شمال شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های مرکزی زاگرس،‌ بخش‌های از مرکز و شرق کشور ادامه دارد.

روز جمعه (۵ اردیبهشت) رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های واقع در نوار شمالی رخ می‌دهد و روز شنبه (۶ اردیبهشت) این وضعیت جوی در برخی نقاط شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و زاگرس مرکزی و برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) به جز جنوب شرق کشور و استان خراسان جنوبی در سایر مناطق رخ خواهد داد.

ضیاییان با اشاره به این که روزهای چهارشنبه تا جمعه (۳ تا ۵ اردیبهشت) کاهش دما در استان‌های نوار شمالی کشور رخ می‌دهد، تصریح کرد: طی این مدت در ارتفاعات سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف خواهیم داشت. دریای خزر نیز طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۳ و ۴ اردیبهشت) مواج است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی  در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۴ اردیبهشت) نیمه ابری به تدریج افزایش ابر در بعضی ساعات وزش باد شدید و در بعد از ظهر بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۵ اردیبهشت) نیز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1379919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =