۲ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
زمان بازگشایی دانشگاه‌ها اعلام شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس سنجش آموزش پزشکی از زمان بازگشایی دانشگاه‌ها و پایان ترم تحصیلی و زمان امتحان‌ها خبر داد.

حیدرزاده رییس سنجش آموزش پزشکی از زمان بازگشایی دانشگاه ها خبر داد و گفت: دانشگاه ها بلافاصله بعد از یایان ماه مبارک زمان بازگشایی می شوند.

حیدرزاده گفت: ترم تحصیلی تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت و آزمون ها از اول تا پانزدهم مرداد ماه ۹۹ برگزار می شوند.

او به زمان تغییر آزمون های پزشکی اشاره کرد و گفت : شیوع کرونا در کشو منجر به لغو آزمون های علوم پزشکی در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال ۹۹ شده بود و تصمیمات جدید برای زمان آزمون ها گرفته شد.

بر اساس تصمیم گیری های جدید  در وزارت بهداشت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در ۵ تیرماه ۹۹  وآزمون غربالگری المپیاد علوم پزشکی به صورت الکترونیک در روز ۶ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

او گفت: آزمون فلوشیپ (تکمیلی تخصصی) در ۹ مرداد، همزمان با این آزمون آزمون ملی دندانپزشکی و آزمون ارتقا و ارزشیابی داروسازی نیز بصورت الکترونیک در ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

حیدرزاده اظهار کرد: آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی در ۱۶ مردادماه بصورت الکترونیک برگزار خواهدشد و آزمون پذیرش دکتری تخصصی علوم پزشکی به صورت الکترونیک در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای ۲۳ و ۲۴ مردادماه ۹۹ برگزار می شود.

حیدرزاده افزود: آزمون های  پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی نیز در صبح و عصر روز ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار خواهد شد.

او با اشاره به  زمان آزمون های جامع داروسازی و علوم پایه دندانپزشکی گفت: این آزمون ها به صورت الکترونیک در روز ۲۱ شهریورماه برگزار می شود.

حیدرزاده ادامه داد: آزمون دانشنامه (بورد) و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۹به صورت  الکترونیک و همزمان و آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی در ۲۹ شهریورماه ۹۹ به صورت  الکترونیک برگزار خواهد شد، زمان آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی هم در ۲۱ مهرماه ۹۹ برگزار می شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1379935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =