هشدار سینماداران آمریکا درباره بازگشایی زودهنگام سینماها

ایسنا نوشت: انجمن ملی سینماداران آمریکا اعلام کرد حتی در صورت صدور مجوزها، هم‌اکنون اقدام به بازگشایی سالن‌های سینما نخواهد کرد.

در بیانیه‌ انجمن سینمادران آمریکا که در پاسخ به تلاش برخی ایالت‌های جنوبی آمریکا برای پایان دادن به شرایط قرنطینه به سبب شیوع ویروس کرونا منتشر شده آمده است: «برخی از ایالات و مسئولان محلی در حالی در تلاش برای قانونی کردن بازگشایی سالن‌های سینما تحت شرایط خاص هستند که حوزه سالن‌های سینما یک صنعت ملی است و تا زمانی که سینماهای زنجیره‌ای بزرگ آغاز به کار نکنند اکران گسترده آثار سینمایی قابل دسترس نخواهد بود، گرچه ممکن است تعدادی از سالن‌ها در برخی مناطق بتوانند از لحاظ اقتصادی و با آثار قدیمی کار خود را از سر بگیرند، اما بازگشایی بسیاری از سالن‌های سینما ممکن نیست». 

بخش عمده‌ای از ۵۵۰۰ سالن سینما در آمریکا از تاریخ ۲۰ مارس تعطیل شدند و کارشناسان بر این باروند که مدت زمان زیادی برای بازگشت به شرایط عادی سینماها مورد نیاز است. 

پیش‌تر قرار بود فیلم‌های مهمی چون «اِنگاشته» ساخته جدید کریستوفر نولان از تاریخ ۱۷ جولای (۲۸خرداد)و «مولان» از تاریخ ۲۴ جولای(۴تیر) اکران خود را آغاز کنند، اما به دلیل شرایط کنونی و بحران جهانی کرونا، اکران این فیلم‌ها به زمان‌های دیگری موکول شده است. 

مسئولان ایالت جورجیا در آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند از هفته آینده سالن‌های سینما با رعایت تمهیدات فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توانند فعالیت خود را مجددا آغاز کنند. ایالت‌های می‌سی‌سی‌پی، کارولینای جنوبی، آلاباما، تنسی و فلوریدا نیز در تلاش برای بازگشایی سالن‌های سینما هستند. 

۲۴۱۲۴۵

کد خبر 1380277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =