پایش عملکرد دستگاههای اجرایی درخصوص ارتقای وضعیت زنان

مدیر کل امور بانوان و خانواده گفت: عملکرد دستگاههای اجرایی استان در سال ۹۸ براساس برنامه تغییر سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در سال جاری رصد و پایش می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ صدیقه ربیعی، مدیر کل امور بانوان و خانواده گفت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان در سال گذشته در کارگروه تخصصی زنان و خانواده رونمایی شد و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد موافقت قرار گرفت.
او افزود: بر مبنای این سند مسائل اولویت دار استان در حوزه زنان و خانواده شناسایی شده و  با توجه به این اولویت ها برنامه های تغییر وضعیت در سند لحاظ شده است و برای دستگاه های اجرایی وظایف و تکالیفی در حوزه زنان و خانواده در محورهای مختلف مشخص شد که باید دستگاهها در حوزه زنان بر مبنای این سند در سال گذشته عمل می کردند.
ربیعی اظهارکرد: در سال جاری فعالیت دستگاهها مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرد و نقاط قوت و ضعف سند احصاء می شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان بر مبنای اطلاعات پایه مستند صورت گرفته است و چشم انداز ترسیم شده در این سند با استفاده از زبان تغییر عبارتند از: افزایش توانمندی زنان سرپرست خانوار، افزایش نرخ ازدواج و کاهش طلاق، افزایش سلامت فردی و مشارکت اجتماعی زنان و افزایش اشتغال زنان واقع در سن فعالیت و نهایتاً کاهش مسائل اجتماعی بوده است.

46

کد خبر 1380281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =