۰ نفر
۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
مرکل آژیر خطر را به صدا درآورد

فارس نوشت: صدراعظم آلمان با بیان اینکه کشورش هنوز در آغاز همه‌گیری ویروس کرونا قرار دارد، از کشورهای اتحادیه اروپا خواست سهم کمک‌های خود برای مقابله با این بیماری را افزایش دهند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مرکل طی سخنرانی در پارلمان آلمان با بیان اینکه مردم این کشور باید برای مدت طولانی با ویروس کرونا زندگی کنند، توضیح داد: «ما نه تنها در مرحله پایانی این همه‌گیری نیستیم، بلکه در آغاز آن قرار داریم».

وی با اشاره به مؤثر بودن تدابیر سختگیرانه بهداشتی در حفظ جان مردم، تصریح کرد: «ما [در رقابت با] زمان، پیروز شدیم. از این فرصت برای تقویت نظام سلامت آلمان استفاده کردیم».

صدراعظم آلمان با بیان اینکه شمار افراد بهبودیافته از این بیماری در مقایسه با تعداد مبتلایان روزانه جدید بیشتر است، اظهار داشت: «شاخص‌ها نشان می‌دهد که ما در جهت درست در حرکت هستیم، برای نمونه، میانگین موارد ابتلای نشأت گرفته از یک بیمار، رو به کاهش است... این یک موفقیت موقت است. این ارقام امیدبخش هستند اما باید بگویم این نتایج متوسط، شکننده هستند».

به نوشته خبرگزاری فرانسه، وی همچنین از کشورهای اروپایی خواست تا برای همبستگی بیشتر در مقابله با شیوع ویروس کووید۱۹، کمک بیشتری به بودجه اختصاص یافته از سوی اتحادیه اروپا برای آن انجام دهند.

بر اساس آمارهای اعلامی از ایالت‌های مختلف آلمان، تا کنون در این کشور بیش از ۱۵۰ هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده و بیش از ۵ هزار نفر نیز جان باخته‌اند.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند از دو و نیم میلیون نفر گذشته که سهم قاره اروپا از این میان، بیش از ۱ میلیون نفر یعنی حدود نیمی از تعداد کل مبتلایان در جهان است.

310311

کد خبر 1380283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =