مدیرکل زندان‌های استان تهران: اردوگاه فشافویه محل نگهداری معتادان نیست

مدیرکل زندان‌های استان تهران در مورد معتادان متجاهر آزادشده از اردوگاه فشافویه گفت: قانون مسئولیت مستقیم نگهداری معتادان متجاهر را بر عهده نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر گذاشته است و فشافویه محل نگهداری معتادان نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی انتشار تصویر حضور برخی معتادان در جنوب شهر تهران، ‌سید حشمت اله حیات الغیب اظهار داشت: افراد آزاد شده زندانی نبودند که بخواهند به مرخصی بیایند یا آزاد شوند بلکه معتادان متجاهری هستند که از باب همکاری بر اساس تفاهم نامه سازمان زندان‌ها و شورای هماهنگی مواد مخدر به صورت موقت در اردوگاه فشافویه نگهداری می‌شدند و فشافویه محل نگهداری معتادان نیست.

وی خاطرنشان کرد: سازمان زندان‌ها بر اساس قانون، هیچ وظایفی برای نگهداری معتادین متجاهر ندارد بلکه از باب همکاری، نسبت به پذیرش و نگهداری معتادان متجاهر ماده ۱۶ در این اردوگاه به صورت موقت اقدام کرده بود.

مدیر کل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: این افراد اواخر اسفند ماه و در پی اتمام دوره سه ماهه درمان و طبق قرار قبلی با هماهنگی و تایید تیم درمانگر آزاد شدند و اینکه مطرح شده به دلیل کرونا و کمبود فضا از اردوگاه آزاد شده‌اند، صحت ندارد. 

براساس این گزارش، طبق ماده ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، مسئول مستقیم نگهداری معتادان، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی است و قوه قضائیه در این زمینه وظیفه ای بر عهده ندارد.

۲۳۵۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1380310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =