ترامپ بالاخره از وزارت بهداشت خودش هم انتقام گرفت!

فارس نوشت: یک مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا گفت به علت مخالفت با رئیس جمهور آمریکا درخصوص استفاده از داروی مالاریا برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا، از سمت خود برکنار شده است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، برایت در مصاحبه‌ای گفت، در حالی که  بر روی ساخت واکسنی برای بیماری «کووید-۱۹» کار می‌کرد، به‌دلیل ابراز نگرانی درخصوص داروی پیشنهادی ترامپ برای درمان ویروس کرونا، از کار برکنار شد.

او که اکنون به موسسه ملی سلامت آمریکا منتقل شده است گفت: «معتقدم این انتقال در واکنش به اصرارم بر این بود که دولت میلیاردها دلار پول اختصاص یافته برای مبارزه با همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ را که در کنگره تصویب شده بود، صرف راه‌حل‌های علمی و مطمئن کند و نه بر روی داروها و واکسن‌ها و دیگر تکنولوژی‌هایی که به‌لحاظ علمی فاقد اعتبار هستند».

برایت گفت: «به‌ این دلیل لب به سخن گشوده‌ام که معتقدم باید در مبارزه با این ویروس از علم پیروی کنیم نه سیاست و پارتی‌بازی. پیشینه علمی‌ام، مرا برای چنین لحظاتی آماده کرده است، تا با ویروسی کشنده که آمریکایی‌ها و مردم جهان را تهدید می‌کنند مقابله کرده و آن را شکست دهم. به همین منظور، تلاش دولت برای سرمایه‌گذاری بر روی بهترین دانش در دسترس جهت مبارزه با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا را رهبری کردم».

او در ادامه گفت: «متأسفانه این کار من منتج به درگیری‌هایی با رهبری سیاسی وزارت بهداشت شد، برای مثال انتقاد از تلاش فعالانه‌ام در سرمایه‌گذاری به‌موقع در بخش واکسن و اقلام حیاتی برای نجات جان آمریکایی‌ها. همچنین در برابر تلاش در جهت سرمایه‌گذاری بر روی داروهای خطرناکی که مقاصد سیاسی در پس آن بودند، مقاومت کردم».

برایت گفت: «به‌طور ویژه و بر خلاف نظر مدیران گمراه، استفاده گسترده از داروهایی نظیر "کلروکویین" و "هیدروکسی کلروکویین" (داروهای درمان مالاریا) به‌عنوان راه درمان ویروس کرونا را محدود کردم زیرا به طور مشخصی فاقد توجیه علمی هستند».

ترامپ اصرار دارد این داروهای ضد مالاریا می‌تواند برای درمان کووید-۱۹ موثر باشد و به دولت فدرال دستور داده مقادیر بسیار زیادی از این دارو را خریداری کنند.

گفته می‌شود علت اصرار رئیس جمهور برای تجویز داروی ضد مالاریا برای درمان کووید-۱۹، سرمایه‌گذاری خانواده او بر روی این دارو است. با این حال وی کسب درآمد از راه فروش این دارو را تکذیب کرده است.

برایت می‌گوید این داروها نه‌تنها در برابر ویروس کرونا اثربخش نیستند بلکه می‌توانند برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ خطرناک نیز باشند. وی خواستار انجام تحقیقاتی درخصوص تجارت ترامپ از این راه و به بازی او با جان مردم آمریکا شده است.

310311

کد خبر 1380313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =