‌دومین نشست کتاب آنلاین با محوریت جشنواره رضوی در قم برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: دومین نشست از سلسله نشست های کتاب آنلاین به ابتکار و پیشنهاد اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و با همکاری نشر کتابستان رضوی و با محوریت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قم برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین از قم ، سجاد عمرانی اظهار داشت: نشست معرفی و نقد کتاب های "حکمت نقوی" و "خورشید رهنمای" با حضور نویسندگان اثر و حسین حیدری منتقد برگزار می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم افزود:دومین نشست ابتکاری "کتاب آنلاین" این اداره کل در صفحه اینستاگرام کتابستان رضوی به صورت پخش زنده پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می شود.

وی بیان کرد: این نشست که با نام امام هادی(ع) و امام رضا (ع) مزین شده در نخستین شب جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حجج اسلام جواد محدثی و ابوالفضل هادی منش و دیگر کاربران فعال در فضای مجازی برگزار می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم عنوان کرد: این نشست مجازی با هدف معرفی کتاب، ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و معرفت افزایی همگانی نسبت به خاندان‌ پیامبر برگزار می شود.

عمرانی سپس به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران  بر استفاده از فضای مجازی اشاره و ادامه داد: سیاست‌های فرهنگی و ابلاغی فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز بر این استوار است که برنامه ها و خدمات کتابخوانی و کتابخانه ای در فضای مجازی انجام شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم عنوان کرد: سلسله نشست های کتاب آنلاین با هدف  لذت خواندن و به اشتراک گذاری کتاب‌های خوب و همینطور مدیریت و هدایت فضای مجازی به سبک و سیاق درست اندیشیدن و احیای فرهنگ اصیل اسلامی ایران و تداوم فعالیت های فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در تعطیلات کرونایی است.

وی گفت: براین باور هستیم که هیچ بهانه و مشکلی مانع اجرای طرح های کتابخوانی نمی شود بلکه ما به عنوان افسران جنگ نرم از هر تهدیدی به عنوان فرصت و پیشرفت در کار استفاده می کنیم.

عمرانی ضمن دعوت آحاد مردم شریف و مومن و انقلابی به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به سامانه www.samakpl.ir خاطرنشان کرد: کتاب "رهنمای خورشید" و "حکمت تقوی" از منابع جوان و بزرگسال دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است که امیدواریم جوانان و بزرگسالان عزیز با مطالعه این کتب پرسش های خود را با نویسندگان محترم مطرح کنند و نقطه نظرات خود را در این نشست با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در پایان از همکاری خوب  کتابستان رضوی و حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی و حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل هادی منش نویسندگان کتابهای "حکمت نقوی" و "خورشید رهنمای" تشکر و قدردانی کرد.

48

کد خبر 1380385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =