اظهارات رئیس پدافند غیرعامل درباره پرتاب ماهواره نظامی سپاه، اظهارات جنگ طلبانه ترامپ و برجام موشکی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه حضور سپاه در فضا موجب ارتقای بازدارندگی کشور می‌شود، تاکید کرد: درخشش امروز نور نتیجه نه به برجام موشکی است.

به گزارش خبرآنلاین سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به ارسال موفقیت آمیز ماهواره نور به فضا از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: این اقدام چند پیام مهم و استراتژیک دارد. نخستین پیام این است که توانمندی‌های داخلی بسیار بیشتر از آنی است که حتی در تصور خود ما وجود دارد و تاکید مکرر رهبری عزیز برای اتکای به درون در مسیر قوی شدن ناظر به همین توانمندی‌هاست.

جلالی با بیان اینکه تحریم یک سیمای ذهنی ‌و یک واقعیت میدانی دارد تصریح کرد: موفقیت ماهواره نور شکستن سیمای ذهنی تحریم به عنوان یک سد در راه پیشرفت و نشان دادن واقعیت های میدان است. واقعیت‌هایی که می‌گویند با وجود تحریم‌ نیز می‌توان گام‌های بلند و راهبردی در مسیر پیشرفت برداشت.

وی با بیان اینکه حضور سپاه در عرصه های نوین همچون فضا نوید بخش ارتقای توان دفاعی و  افزایش بازدارندگی کشور در آینده نزدیک است خاطرنشان کرد: قطعاً در آینده نزدیک خبرهای خوشی از این دست اقدامات خواهیم شنید.

جلالی با بیان اینکه درحالی که تجربه برجام هسته‌ای پیش روی ماست نتیجه نه به برجام موشکی نیز امروز پیش روی همگان قابل قضاوت است، متذکر شد: اگر برجام موشکی رقم خورده بود امروز معلوم نبود با کدام توان می‌توانستیم پاسخ شرارت‌ها و جنگ طلبی ترامپ را بدهیم. درخشش امروز نور نتیجه نه به برجام موشکی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خشم آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را بیانگر اهمیت دستاورد جوانان حزب‌اللهی‌ سپاه دانست و افزود: این پیروزی را به مردم تبریک، به سپاهیان خداقوت گفته و به دشمنان می‌گویم موتوا بغیظکم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1380589

برچسب‌ها