وزیر بهداشت: هیچ کشوری در جهان به خوبی کووید ۱۹ را نمی‌شناسد

مهر نوشت: وزیر بهداشت گفت: هیچ کشوری در جهان، بیماری کووید ۱۹ را به خوبی نمی شناسد و باید با این ویروس شطرنج بازی کنیم.

سعید نمکی، اظهار داشت: ایران کشوری است که سیستم شبکه بهداشتی و درمانی آن در منطقه بی نظیر است.

وی افزود: سازمان جهانی بهداشت، ایران را به عنوان کشوری مقتدر در عرصه نظام سلامت می‌شناسد و در زمینه بیماری کووید ۱۹ نیز ارتباطات بسیار خوب، صمیمانه و تنگاتنگی را با سازمان جهانی بهداشت داشته ایم و مرتب گزارش‌های خودمان را برای آنها در سطح دفتر مدیترانه شرقی و همچنین مقر این سازمان در ژنو ارسال می‌کنیم و ارتباطات مستمری داریم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: خوشبختانه در چند ماه اخیر، تجارب خودمان در زمینه مبارزه با کرونا را به سازمان جهانی بهداشت منتقل کرده ایم و از پروتکل‌های ابلاغی این سازمان نیز استفاده می‌کنیم. نه ایران بلکه هیچ یک از کشورهای جهان، به خوبی بیماری کووید ۱۹ را نمی‌شناسند و همه باید با این ویروس، شطرنج بازی کنیم.

نمکی افزود: از کرونا ویروس جدید به اندازه اجداد آن، شناخت کافی نداریم و با این ویروس، کشتی طولانی می‌گیریم و به همین دلیل هم سازمان جهانی بهداشت و هم کشورهایی که در عرصه نظام سلامت، صاحب علم و اندیشه هستند، هر گونه پیشگویی و خاطرجمعی نسبت به رفتار این ویروس را شایسته نمی‌دانند و ممکن است دوباره شاهد بازگشت ویروس حتی در مناطقی که این بیماری را مهار کرده اند، باشیم اما امیدواریم به سمت خاموش‌تر شدن این ویروس مهاجم و سرکش پیش برویم.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1380611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =