بهره برداری از یک واحد نیروگاه خورشیدی در روستای میقان شهرستان شاهرود

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان اعلام کرد: یک واحد نیروگاه پنج کیلوواتی خورشیدی خانگی در روستای میقان شهرستان شاهرود بهره برداری و در مدار تولید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سید محمد موسوی زاده گفت: مراحل طراحی، خرید و نصب این نیروگاه توسط بخش خصوصی و از محل تسهیلات اعطایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به احدی از مددجویان تحت پوشش به انجام رسیده و به شبکه توزیع برق استان متصل شد.

وی با اشاره به این که تاکنون، ۴۰ واحد نیروگاه خورشیدی کمتر از ۱۰۰ کیلووات با قدرت منصوبه ۳۷۰ کیلووات، مختص مشترکین برق و به منظور مصرف در محل تولید در سطح استان وارد مدار شده افزود: در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر ، نیروگاه آبوویند دامغان از طریق انرژی خورشیدی با ظرفیت ۱.۳مگاوات و نیروگاه‌های چشمه روزیه به صورت برق آبی با ظرفیت ۳.۵ مگاوات تولید برق نموده و مقدار انرژی تولیدی نیروگاه های تجدیدپذیر تا پایان سال قبل، ۲۷ هزار و ۹۳۳ مگاوات ساعت بوده است.

موسوی زاده بیان داشت: چهار واحد نیروگاهی نیز تا خاتمه سال ۹۸ در بخش نیروگاه های مقیاس کوچک گازسوز به ظرفیت مجموع ۴.۵ مگاوات به شبکه توزیع برق استان متصل و ۶۵ هزار و ۲۷۱ مگاوات ساعت، مقدار انرژی تولیدی این نیروگاه ها محسوب می شود.

وی تصریح کرد: مجموع تولید انرژی نیروگاه های تولید پراکنده و تجدیدپذیر بخش توزیع برق استان سمنان در سال گذشته، ۹۳ هزار و ۲۰۴ مگاوات ساعت با ظرفیت منصوبه۹.۷ مگاوات بوده است.

46

کد خبر 1380875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =