۱ نفر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
روزی که کریم باقری لباس پرسپولیس را پوشید

کریم باقری در سال 1375 به عنوان ستاره و جوان اول فوتبال ایران با یک قرارداد گرانقیمت به پرسپولیس پیوست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در سال 74 کریم باقری ستاره جوان فوتبال ایران بود. او در تیم کشاورز که سیروس قایقران مربی و بازیکنش بود بازی های درخشانی انجام داد و همزمان در تیم امید و تیم ملی بازی می کرد.

در اردیبهشت سال 1375 عاقبت این پرسپولیس بود که توانست با یک قرارداد خوب او را به عنوان یکی از گرانترین انتقالات فوتبال باشگاهی به خدمت بگیرد. مبلغ قرارداد باقری آنطور که آنروزها گفته می شد چیزی در حدود شش میلیون تومان بود که مبلغ زیادی در نقل و انتقالات فوتبال ایران به حساب می آمد.

او به یکی از پرستاره ترین تیم های پرسپولیس پیوست که هدایت آن برعهده حمید درخشان بود. با این وجود کریم آنقدر اعتماد به نفس و تجربه داشت که بتواند در تیمی که دایی، عابدزاده، شاهرودی، فرشاد پیوس، افشین پیروانی و مهدی مهدوی کیا را در اختیار داشت یکی از مهره های کیلدی و ثابت و شاید شاه کلید تیم باشد.

کریم باقری بعد از پیوستن به پرسپولیس اولین بازی اش را در دی ماه سال 75 و در هفته اول لیگ آزادگان برابر تیم بهمن کرج انجام داد. مسابقه ای که با نتیجه دو بر یک به نفع تیم بهمن به پایان رسید. با این وجود پرسپولیس در آن سال با وجود ستاره های بزرگی که در اختیار داشت توانست به مقام قهرمانی در رقابت ها برسد.

در اولین بازی کریم باقری برای پرسپولیس این تیم ترکیبی پرستاره متشکل از احمدرضا عابدزاده، بهروز رهبری فر، افشین پیروانی، داوود محبوب، نعیم سعداوی، مهدی مهدوی کیا، رضا شاهرودی، مجید نامجو مطلق،علی دایی و فرشاد پیوس بود.

256 251

کد خبر 1380877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =