۰ نفر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
ترم مهرماه دانشگاه‌ها هم مجازی می‌شود؟

مهر نوشت: رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در صورتی که ویروس کرونا در کشور فروکش نکند، احتمال دارد ترم مهرماه دانشگاه ها به صورت مجازی برگزار شود که البته در این باره فعلا تصمیم قاطعی گرفته نشده است.

محمد تقی احمدی با اشاره به برگزاری اجلاس مجازی روسای دانشگاه های بزرگ، اظهار داشت: یکی از موارد مطروحه در این جلسه احتمال برگزاری ترم مهرماه دانشگاه ها به صورت مجازی بود؛ البته اگر در تابستان تاخیرهای پیش آمده در آموزش و پژوهش دانشجویان، قابل جبران باشد و آموزش حضوری از مهرماه از سر گرفته شود، مناسب تر است تا اینکه آغاز آموزش حضوری و پذیرش دانشجویان از بهمن ماه باشد. 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس افزود: ولی اگر اواسط تابستان مشخص شود که این ویروس به خوبی فروکش نکرده و از طرفی دیگر فارغ التحصیلان کافی از دانشگاه ها خارج نشوند، ترم مهرماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد و تاخیر در ورود دانشجو در بعضی دانشگاه ها می تواند قابل بررسی می تواند باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه این موضوع هنوز نهایی نشده است، تصریح کرد: منتظر هستیم ببینیم جریان و روند پیشرفت این ویروس تا اوایل یا اواسط تابستان چگونه است.

وی با اشاره به اینکه به هر حال برگزاری ترم پاییز به صورت مجازی یکی از گزینه هایی است که در جلسه روسای دانشگاه بزرگ مورد بررسی قرار گرفت، گفت: از سوی دیگر نیز این نگرانی وجود دارد که احتمالا موج دوم کرونا در پاییز هم رخ دهد بنابرین باید تمامی احتمالات را در نظر گرفت ولی فعلا تصمیم قاطعی در این باره گرفته نشده است.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس به یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸، سازمان برنامه و بودجه وعده تخصیص  ۱۰۰ درصدی بودجه را به دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های بزرگ داده بود، منتها در روزهای اخر سال بخشی از بودجه ۹۸ پرداخت نشد و مقرر شد مابقی بودجه به صورت تنخواه در سال ۹۹ پرداخت شود.

وی ادامه داد: دانشگاه ها پیگیر هستند تا در اسرع وقت این بودجه توسط خزانه پرداخت شود تا مطالبات انباشته پیمانکاران، حق التدریسی ها و ... که قرار بود در سال گذشته تسویه شود، در اوایل بهار به صورت جامع قابل پوشش باشد و امیدواریم این قول عملی شود. 

۴۷۲۳۷
کد خبر 1380906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =