تامین اجتماعی: ۸۴ درصد بیماران بستری کرونایی مرخص شدند

فارس نوشت: مدیر کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت:در حال حاضر بیماران غیر کرونایی نیز می‌توانند با رعایت فاصله اجتماعی برای پیگیری درمان خود به اکثر مراکز درمانی و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی مراجعه کنند.

ابوالفضل آفریده مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات در مراکز تأمین اجتماعی به بیماران غیر کرونایی اظهار داشت: این روزها نگرانی‌هایی در باره افزایش مبتلایان به بیماری کرونا وجود دارد و امیدواریم که مردم با رعایت فاصله اجتماعی و توجه به نکات بهداشتی همچنان موجب کاهش ابتلا به ویروس کرونا باشند.

وی بیان داشت: در حال حاضر به دنبال این هستیم که اکثر مراکز درمانی را از موضوع کرونا خارج کنیم تا دیگر بیماران نیز بتوانند به مراکز برای درمان مراجعه کنند.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده در هر شهرستان یک یا چند مرکز درمانی مختص بیماران کرونایی باشد و دیگر مراکز خدمات درمانی را به بیماران غیر کرونایی ارائه دهند.

آفریده اضافه کرد: در حال حاضر بیماران غیر کرونایی نیز می‌توانند با رعایت فاصله اجتماعی برای پیگیری درمان خود به اکثر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

وی بیان داشت: تاکنون ۱۵ هزارو ۷۱ نفر در مراکز درمانی تأمین اجتماعی بستری شدند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۱۸ نفر ترخیص شده‌اند و ۹۱۴ نفر نیز همچنان بستری هستند.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ۳۶۰ نفر از پرسنل درمان نیز در بیمارستان‌های ملکی تأمین اجتماعی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که حدود ۸۰ درصد از این افراد از بالین بیماران کرونایی این بیماری را گرفته‌اند و بیش از ۱۰ نفر از آنها نیز متأسفانه شهید راه خدمت شدند.

آفریده خاطرنشان کرد: پرسنلی که بهبودی لازم را پس از بیماری کرونا به دست می‌آورند مجددا به درخواست خودشان به محل کارشان باز می‌گردند.

47231

کد خبر 1381269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =