نامه جدید اون منتشر شد؛ اینبار نه برای مردم، برای آفریقا!

فارس نوشت: رسانه رسمی کره شمالی نامه جدیدی از «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور به رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی در بحبوحه شایعات درباره سلامتی او منتشر کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی کیم در این نامه «روز آزادی» آفریقای جنوبی را به رئیس‌جمهور این کشور تبریک گفته است. تاریخ این نامه مربوط به امروز (۸ اردیبهشت/۲۷ آوریل) است.

رهبر کره شمالی در این نامه به «سیریل رامافوسا»، رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی ابراز امیدواری کرده دوستی دو کشور دائماً توسعه یابد.

ساعاتی قبل‌تر «کیم یئون‌چول» وزیر اتحاد کره جنوبی روز دوشنبه گفت دولت سئول به‌قدری از توانمندی اطلاعاتی لازم برخوردار است که تایید کند هیچ نشانه‌ای از وضعیت غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام کره جنوبی در جلسه‌ای خصوصی پشت درب‌های بسته، ضمن رد گزارش‌ها درباره بیماری «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی و عمل قلب وی، گفت بیمارستانی که به عنوان محل مداوا نام‌برده شده از توانایی اجرای چنین جراحی برخوردار نیست.

با این حال «یون سانگ‌هیون» رئیس کمیته اتحاد و امور خارجی در پارلمان کره جنوبی، صبح امروز (دوشنبه) در یک نشست تخصصی گفت اینکه کیم جونگ‌اون مدتی است در انظار عمومی ظاهر نشده، نشان از آن دارد که وی اخیرا به صورت عادی به فعالیت مشغول نبوده است.

به نوشته رویترز، یون در این نشست گفت: «از تاریخ ۱۱ آوریل، گزارشی درباره اینکه او مانند همیشه مشغول تصمیم‌گیری‌های سیاسی بوده، منتشر نشده که باعث این تصور می‌شود که او یا بیمار است یا به دلیل نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شده است».

پیش از این نیز «مون چونگ‌این»، مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور کره جنوبی شامگاه یکشنبه به شبکه خبری «فاکس نیوز» گفته بود که رهبر کره شمالی زنده است و در تفرجگاه خود حضور دارد.

 این مقام سئول توضیح داد: «موضع دولت ما استوار است."کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی زنده و خوب است. وی از ۱۳ آوریل (دوشنبه ۲۵ فرودین) در منطقه ونسان است. تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی از او گزارش نشده است.»

برخی رسانه های ژاپنی شنبه بعد از ظهر مدعی ناموفق بودن عمل اولیه جراحی رهبر کره شمالی شدند و به نقل از منبع نزدیک به تیم معالجه کننده کیم جونگ اون نوشتند که عمل جراحی نخست روی وی موفق نبوده است.

منابع آمریکایی نیز شبانگاه  شنبه به وقت تهران مدعی برخی تحرکات موشکی و استقرار قطار ویژه رهبر کره شمالی در یک ایستگاه راه آهن نزدیک یکی از اقامتگاه های وی شدند. به نوشته برخی منابع آمریکایی، یک قطار متعلق به  رهبره شمالی در ایستگاه راه آهن نزدیک «ونسان» محل اقامت وی مستقر شده است.

 از سوی دیگر برخی منابع اطلاعاتی آمریکا از تحرکات موشکی کره شمالی خبر دادند. آنطور که این منابع گفتند سکوی پرتاب موشک کره شمالی در منطقه «سونداک» در شرق این کشور مستقر شده است.

شایعات درباره بیماری رهبر کره شمالی بعد از گزارشی توسط شبکه خبری سی‌ان‌ان قوت گرفت. در آن گزارش ادعا شده بود کیم جونگ اون در چند مراسم رسمی حضور پیدا نکرده و احتمالاً بیمار است.

در پی انتشار این اخبار، خبرگزاری رویترز گزارش داد چین تیمی از کارشناسان که در میان آنها متخصصان پزشکی هم حضور دارد را برای ارائه پاره‌ای مشورت‌ها درباره «کیم جونگ اون» روانه این کشور کرده است. 

خبرگزاری رویترز این مطلب را به نقل از سه منبع مطلع که اشاره‌ای به نام آنها نشده نقل کرده و نوشته سفر این تیم در بحبوحه انتشار گزارش‌های ضد و نقیض درباره سلامت رهبر کره شمالی صورت گرفته است.   

310311

کد خبر 1381994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =