۲ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
خوشبختی مجیدی در خط حمله استقلال

خبرورزشی نوشت: مثلث خط حمله استقلال بدون زدن ضربات ایستگاهی و پنالتی تاکنون توانسته‌اند روی هم ۲۰ گل برای استقلال بزنند.

شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر با ۱۰ گل صدرنشین جدول گلزنان لیگ برتر هستند و مهدی قایدی با ۹ گل این دو بازیکن را تعقیب می‌کند. درست است که مغانلو و آل‌کثیر بیشترین گل را زدند ولی اگر یک وریا غفوری در صنعت نفت یا پیکان بود که به کسی اجازه پنالتی زدن نمی‌داد، الان این دو بازیکن دیگر در صدر نبودند و تا رده‌های چهارم و هفتم هم سقوط می‌کردند. مغانلو این فصل ۴ بار و عیسی آل‌کثیر ۳ بار از روی نقطه پنالتی گل زدند و اگر در استقلال هم پنالتی‌ها به قایدی می‌رسید، الان احتمالاً او آقای گل بود.

بیایید گل زدن از روی نقطه پنالتی را حذف کنیم. فکر می‌کنید حالا چه اتفاقی می‌افتد؟ با این کار سه گلزن برتر لیگ استقلالی می‌شوند. فرهاد مجیدی خیلی خوش‌شانس است که همزمان با سه گلزن برتر لیگ کار می‌کند. بازیکنانی که نیاز به پنالتی زدن ندارند و در جریان بازی کارشان را می‌کنند. در استقلال قایدی، دیاباته و مطهری حتی اجازه زدن ضربات ایستگاهی را هم ندارند و بدون این فرصت‌ها توانستند روی هم ۲۰ گل برای استقلال بزنند. البته ارسلان ۵ گل هم برای ذوب‌آهن در لیگ برتر زده و به لطف گل‌هایش در نیم‌فصل اول بین سه مهاجم گلزن لیگ برتر قرار می‌گیرد. مثلث آتش استقلال در بازی با الریان قطر ثابت کردند چرا بهترین مهاجمان لیگ برتر هستند و هر سه آن‌ها به نماینده قطر گل زدند. با حذف پنالتی‌ها در پرسپولیس هم دیگر ترابی بهترین گلزن نیست و علیپور بیشتر گل زده و تعداد گل‌های ترابی با وحید امیری برابری می‌کند یا به طور مثال احمد زنده‌روح ۷ گله که ۵ گل از روی نقطه پنالتی زده دیگر جایگاهی در جمع گلزنان برتر ندارد. البته پنالتی زدن هم خودش هنر است و اگر همین شهریار مغانلو این هنر را به خوبی داشت الان به جای ۴ گل هر ۹ پنالتی پیکان را گل می‌کرد و الان ۱۵ گله بود و با خیال راحت آقای گل می‌شد.

در ادامه نگاهی به جدول برترین گلزنان لیگ برتر بدون زدن گل از روی نقطه پنالتی می‌اندازیم.

256 251

کد خبر 1382502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =