واقعیتی که هواداران باید درباره استقلال و پرسپولیس بدانند

موضوع پرداخت بدهی‌های استقلال و پرسپولیس که هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود این روزها و در تعطیلی فوتبال بیش از پیش برای هواداران این تیم نمود پیدا کرده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ موضوع بدهی های استقلال و پرسپولیس نه برای این روزهاست و نه در داستان مشکلات این دو تیم طی سه، چهار سال اخیر خلاصه می شود. اینکه استقلال و پرسپولیس به بازیکنان و مربیان دیگر بدهی داشته باشند انگار جزو جدانشدنی تاریخ این باشگاه شده. تاریخی که خیلی وقت ها افتخاراتش تحت تاثیر جریمه ها و مشکلات ناشی از پرداخت نشدن بدهی ها قرار گرفته. طی همین یکی دو روز گذشته رقمی هنگفت و باورنکردنی از بدهی های استقلال و پرسپولیس مطرح شد که بار دیگر به همه یادآوری کرد خطر مثل همیشه در کمین وضعیت مدیریتی سرخابی‌هاست. 

طی یکی دو روز اخیر مشخص شد که استقلال و پرسپولیس بدهی برابر و در حدود 190 میلیارد دارند. موضوعی که حتی باعث شده در روند واگذاری دو تیم به بخش خصوصی هم بیش از پیش توقف ایجاد شود. چراکه از نظر منطقی هیچ سازمان خصوصی راضی به خرید باشگاهی با این حجم از بدهی نخواهد شد.

علاوه بر اینکه این روزها باید موضوع خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس را به دلیل این بدهی ها به فراموشی سپرد، آینده مبهم دو تیم از نظر مالی هم مشکلات زیادی به وجود خواهد آورد. این روزها مسئولان دو تیم در حالی پیگیر حل کردن مشکلات مالی چند سال اخیر باشگاه هستند که موضوع پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان فعلی هم معضل بزرگی است. طی هفته های اخیر و در شرایطی که مدیرعامل جدید استقلال و عضور هیئت مدیره پرسپولیس مهمان یکی از برنامه های تلویزیونی بودند بارها بحث ناراحتی بازیکنان سرخابی از وضعیت مدیریتی باشگاه مطرح شد. اوج این اتفاق هم به چند روز پیش برمی‌گردد که بازیکنان استقلال همگی استوری اعتراض آمیز مشترکی علیه مدیریت باشگاه و انتخاب وزارت ورزش منتشر کردند.

شاید طی هفته های اخیر امیدوارکننده ترین خبر برای سرخابی ها موافقت فیفا با پرداخت بدهی های دو باشگاه بود. ماجرا از این قرار است که در جلسه 2 روز پیش حمیرا اسدی، مسوول کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال یک خبر مهم به مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داد و اعلام کرد فیفا با پرداخت بدهی آنها از محل مطالبات این دو باشگاه موافقت کرده است.

بیشتر بخوانید: مجیدی امروز به دیدار سعادتمند نمی‌رود! 

البته که باز هم نمی توان مشکلات عدیده استقلال و پرسپولیس را حل شده دانست. در حال حاضر موضوع مشخص این است که مدیریت جدید سرخابی های پایتخت کار سختی برای حل مشکل پرداخت بدهی ها دارند. اینکه پول های موردنیاز باشگاه قرار است از چه منبعی تامین شود و اینکه آیا واقعا مدیریت فعلی برای حل مشکلات عزمی دارد یا خیر؟ اینکه تمامی بدهی ها توسط مدیریت فعلی پرداخت شود فرض محال است و در واقع منطقی هم نیست. اما انقدر وعده های مدیران قبلی در زمان حضورشان عملی نشده که کمتر کسی می تواند به وعده مدیران فغلی دل ببندد. در هر حال اما پرداخت شدن این بدهی ها شاید طی سال های گذشته درجه اول اهمیت را نداشته اما این روزها که این بدهی بیشتر و بیشتر شده و به عدد 190 میلیارد رسیده باید تصمیم جدی تری در خصوص حل این مشکل گرفت.

43257

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1382649

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =