بهبود پس از ابتلا به کرونا، باعث ایمنی مادام‌العمر می‌شود؟

ایرنا نوشت: یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: یکبار ابتلا به عفونت‌ها و سرماخوردگی‌های ناشی از ویروس خانواده کرونا، ایمنی مادالعمر ایجاد نمی‌کند.

عباس حقانی روز پنج‌شنبه افزود: ویروس کرونا عامل بیماری‌زایی است که به تازگی شناسایی شده، به همین دلیل هیچ گونه ایمنی از قبل برای آن در انسان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: افراد بیمار ممکن است در طول سال مجددا به این عفونت‌ها مبتلا شوند، شواهد ابتلای مجدد به ویروس کرونا هم تاکنون اندک بوده و این موضوع نیازمند مطالعات دقیق‌تری است.

حقانی ادامه داد: محدود بودن گزارش های ابتلای مجدد در این دوره کوتاه و تلاش هایی که برای تهیه واکسن  کووید ۱۹ در جریان بوده،  بیانگر آن است که امید به ایجاد ایمنی نسبی به دنبال ابتلا و یا دریافت واکسن آن وجود دارد.

این متخصص بیماریهای عفونی تصریح کرد: افرادی که همزمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند.

به گفته حقانی، افراد اگر علائمی مانند سرفه و تنگی نفس را در خود احساس کردند به پزشک مراجعه کنند و این کار باعث می شود از انتقال ویروس کرونا به سایر افراد جلوگیری شود، زیرا افرادی که علایم بیماری را از خود بروز می‌دهند عامل سرایت هستند و  ویروس از طریق تماس مستقیم با قطره‌های تنفسی فرد آلوده (ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطوح آلوده منتقل می‌شود.

وی افزود: قطرات ریزی که با عطسه و صرفه از دهان و بینی ما خارج می‌شوند، ویروس را گسترش می‌دهند، با رعایت نکات بهداشتی تنفسی، می‌توان از اطرافیان خود در برابر ویروس‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا محافظت کرد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1382858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =