۱ نفر
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
پاسخ تخت‌روانچی به ادعای پمپئو

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات پمپئو گفت: آمریکا هیچ ادله حقوقی برای شراکت در برجام را ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک امروز (پنجشنبه) در توئیتی در واکنش به اظهارات روز گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نوشت: پمپئو ادعا می‌کند که براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، آمریکا یک «مشارکت کننده» است، در حالی که قطعنامه ۲۲۳۱ به مشارکت کنندگان در برجام اشاره می‌کند.

وی افزود: او (پمپئو) اشاره به برجام را حذف می‌کند، زیرا رئیس‌ او (ترامپ) در تاریخ هشتم می ۲۰۱۸ توقف مشارکت آمریکا در برجام را اعلام کرد. به این دلیل، آمریکا هیچ ادله حقوقی برای اینکه مشارکت کننده (شراکت) در برجام است را ندارد.

 مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) دهم اردیبهشت ماه در اظهاراتی گفت که بعد از لغو تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در اکتبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) آمریکا اجازه خرید سلاح را به ایران نخواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خود مدعی شد که واشنگتن همچنان عضو برجام است و گفت: «آمریکا یکی از شرکا است و در متن هم وجود دارد و چیز عجیب و غریب و جادویی نیست». مشارکت آمریکا در برجام «بدون ابهام» است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ۱۸ نوامبر ۲۰۱۸ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد.

310311

کد خبر 1382913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =