عبور ماهواره نظامی سپاه از فراز تل آویو و فلوریدا /عکس‌ها مخابره شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ماهواره نور دیروز از فراز فلوریدا و تل آویو عبور کرد و عکس هایش را تهیه کرد و برای ما مخابره کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه چهارشنبه در بخشی از برنامه زنده بلاحدود در پاسخ به سوالی پیرامون پرتاب ماهواره نور گفت: فناوری ماهواره نور کاملا ایرانی است. تمام سیستم های این ماهواره تکنولوژی خود ماست. ساخت این ماهواره کاملا ایرانی است. موشکی که آن را به مدار برده، ایرانی است.

>>>>>در همین رابطه بخوانید؛

ناگفته‌هایی از برنامه ایران برای حمله موشکی به چند پایگاه آمریکایی بعد از ترور سردارسلیمانی

وی افزود: تمام سیستم های هدایت و کنترل آن ایرانی است و بعد هم پرتاپ آن در یک غافلگیری کامل انجام شده است. ماهواره در مدار خود مستقر شده و تا امروز هم خیلی خوب کار کرده است. ماهواره نور دیروز از فراز فلوریدا و تلاویو عبور کرد و عکس هایش را تهیه کرد و برای ما مخابره کرد.

دبیر مجمع تشخیص گفت: ماهواره نور یک ماهواره شناسایی است. ماهواره ای است که در فضا قرار گرفته و میزان بازدارندگی ما را افزایش داده است. بنابراین اگر از فواصل دورتر کسی قصدی علیه جمهوری اسلامی داشته باشد، ما از آسمان همه جا را مشاهده می کنیم. این موشک از زمانی که شلیک شده، تمام عملیات ها را به درستی انجام داده است. به ارتفاع رفته و حالت عمود گرفته و ماهواره به کمک آن به مدار خودش رفته است. این یک ماهواره نظامی است و ابایی نداریم که این مطلب را بازگو کنیم.

مجری برنامه به مخالفت آمریکا و انگلیس با پرتاب ماهواره توسط ایران اشاره کرد و رضایی پاسخ داد: آقای پمپئو و وزیر خارجه انگستان اشتباه می کنند. در قطعنامه ۲۲۳۱ اشاره ای به موضوع ماهواره نشده است. ما یک ماهواره به آسمان ارسال کرده ایم. در قطعنامه از ما خواسته شده است که ما آزمایش های موشکی مان را کنترل کنیم، اجباری به ما نکرده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1383036

برچسب‌ها