روایتی جدید از مدرک جعلی یک نماینده مجلس یازدهم /اظهارات کمالخانی متناقض است/مدرک بالاخره از کدام دانشگاه صادر شده است؟

تسنیم نوشت:مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مرکزی با تشریح آخرین جزئیات از موضوع مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم گفت: کمالخانی تاکنون درباره صحت مدرک تحصیلی نتوانسته شورای نگهبان را متقاعد کند.

 عطیه صالحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت عملکرد ستاد انتخابات استان در سطح کشور اظهار داشت: در کنار همه اقداماتی که در ستاد انتخابات انجام شد، جلسات متعددی که طبق برنامه پیش‌بینی شده ستاد انتخابات برگزار شد و اموری که به صورت روتین در تمام کشور اجرا می‌شود، در واقع در تمام شاخص‌ها استان مرکزی ممتاز بود.

صالحی بیان کرد: درخصوص سلامت برگزاری انتخابات هم در تمام حوزه‌های انتخابیه استان، انتخابات در کمال صحت و سلامت و بدون هیچ مشکل و شکایتی برگزار شد.

وی ادامه داد: در زمینه مشکلات امنیتی هم جزو استان‌هایی بودیم که هیچ مشکل امنیتی در امر برگزاری انتخابات نداشتیم و هیچ گونه وصول شکایت هم از برگزارکنندگان انتخابات، اعضای هیئت اجرایی، روسای هیئت‌ها، فرمانداران و بخشداران نبود.

صالحی افزود: دو روز قبل از انتخابات بحث شیوع ویروس کرونا را داشتیم و دومین استان کشور بودیم که به سبب مجاورت با قم درگیر این ویرس شد، بنابراین روز قبل از انتخابات جلسه‌ای را داشتیم و مطرح شد که ممکن است این موضوع روی مشارکت در انتخابات اثرگذار باشد و به این نتیجه رسیدیم که شاید یکی از عوامل گسترش شیوع، استفاده از استامپ باشد که پیشنهاد حذف استامپ از سوی ستاد انتخابات استان به ستاد انتخابات کشور ارسال شد و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده تا آخر شب روز یکم اسفندماه مورد موافقت شورای نگهبان هم قرار گرفت و به همه استان‌ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به جعلی بودن مدرک منتخب تفرش تصریح کرد: منتخب تفرش مدرکی را که ارائه داده بود، مدرکی با ظاهر کاملا استاندارد بود و کد امنیتی که روی مدرک درج شده بود پس از استعلام از سوی وزارت علوم پاسخ داده می‌شد که این مدرک از کدام واحد دانشگاهی صادر شده است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مرکزی بیان کرد: در فرم پرسشنامه منتخب مذکور هم واحد دانشگاهی که درج شده بود یکی از واحدهای دانشگاهی معتبر اعلام‌شده، از سوی وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور بود، اما بعد با استعلاماتی که انجام شد، این مدرک از سوی دانشگاه صادرکننده تایید نشد.

صالحی ادامه داد: کمالخانی در مصاحبه‌ای گفته بود که این مدرک از دانشگاه تفتان واحد خاش صادر شده اما در پرسشنامه خود واحد زاهدان را قید کرده بودند و تاکنون هم نتوانستند شورای نگهبان را متقاعد کنند که این مدرک معتبر است.

وی عنوان کرد: اگر انتخابات ابطال شود تا سال ۱۴۰۰ آن حوزه فاقد نماینده خواهد بود و سال ۱۴۰۰ میان‌دوره‌ای انتخابات در حوزه تفرش، فراهان و آشتیان هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای دوره ششم برگزار می‌شود و مجدد ثبت نام در این حوزه انجام و انتخابات برگزار می‌شود.

2727

کد خبر 1383082

برچسب‌ها