واکنش رژیم صهیونیستی به اقدام خصمانه آلمان علیه حزب الله

رژیم صهیونیستی به اقدام خصمانه دولت آلمان علیه جنبش مقاومت حزب الله لبنان واکنش نشان داد و از درج نام حزب الله لبنان در فهرست گروههای تروریستی استقبال کرد.

به گزارش خبرآنلاین، «اسرائیل کاتز»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به اقدام خصمانه اخیر دولت آلمان علیه حزب الله لبنان، از این اقدام استقبال کرد و گفت: دولت آلمان را به خاطر تصمیمش در قرار دادن نام حزب الله به عنوان یک سازمان تروریستی ستایش می‌کنم.

کاتز در حساب توئیتری خود ادامه گفت: در گفتگوهایم با «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان، او وعده کمک داد و من از وی تشکر کردم.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی همچنین دیگر دولت‌هایی اروپایی و همچنین اتحادیه اروپا را به انجام اقدام مشابه آلمان فراخواند و مدعی شد که جنبش مقاومت حزب الله لبنان، یک سازمان تروریستی است که باید با آن چنین رفتار شود.

واکنش وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تنها ساعاتی پس از آن اعلام شد که آلمان هرگونه فعالیت جنبش مقاومت حزب الله لبنان را ممنوع اعلام کرد. وزارت کشور آلمان صبح امروز اعلام کرد که نام «حزب الله لبنان» را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

گفته شده پلیس آلمان از اوایل صبح امروز بازداشت افراد مظنون به عضویت در «حزب الله لبنان» را آغاز کرده است. مقامات امنیتی آلمان پیش بینی کرده‌اند که هزار و ۵۰ نفر از اعضای حزب الله لبنان در آلمان مستقر هستند.

این در حالی است که حزب الله لبنان دارای فعالیت سیاسی مشروع در لبنان است و برخی از نمایندگان پارلمان و اعضای کابینه دولت از اعضای حزب الله به شمار می‌روند.

به نظر می‌رسد این اقدام آلمان علیه گروه مقاومت حزب الله لبنان که نقش برجسته‌ای در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی در منطقه به ویژه داعش داشته است، پس از فشارها و درخواست‌های مقامات صهیونیستی و آمریکایی از آلمان صورت می‌گیرد.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز در آخرین سفر خود به آلمان اظهار امیدواری کرده بود که این کشور به مانند انگلیس، فعالیت‌های حزب الله لبنان را ممنوع اعلام کند.

310311
کد خبر 1383108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =