آمریکایی‌های خشمگین با اسلحه به سمت کنگره رفتند

ایسنا نوشت: صدها تن از معترضان در ایالت میشیگان آمریکا در مقابل ساختمان کنگره این ایالت علیه تداوم تدابیر قرنطینه‌ای اجرا شده با هدف مقابله با کرونا در ایالت تظاهرات کرده و عده‌ای از این معترضان اسلحه داشتند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، قانون‌گذاران ایالت میشیگان آمریکا از تمدید وضعیت اضطراری مربوط به کرونا در این ایالت خودداری کرده و لایحه‌ای را به منظور به چالش کشیدن اختیارات گرچن ویتمر فرماندار این ایالت در قبال این وضعیت اضطراری مطرح کردند.

با این حال ویتمر متقابلا دستوراتی جدید برای ادامه وضعیت اضطراری مربوط به کرونا صادر کرده است.

گزارش شد که در زمان تجمع این معترضان، کنگره میشیگان در حال بحث درباره‌ موضوع تمدید وضعیت اضطراری از سوی فرماندار بود.

معترضان پلاکاردهایی را به دست گرفته و عده‌ای از آنها پرچم‌های آمریکا را تکان داده و برخی نیز سلاح‌های گرمشان را به نمایش می‌گذاشتند.

در این تجمع گروهی از معترضان ابتدا شعار "بگذارید ما وارد کنگره شویم" سر دادند . عده‌ای نیز شعار می‌دادند "اینجا خانه مردم است و شما نمی‌توانید ما را به آن راه ندهید". 

در ادامه گروهی از این تظاهر کنندگان تلاش کردند به زور وارد صحن کنگره میشیگان شوند اما با مقاومت عوامل پلیس ایالتی و برخی از نیروهای امنیتی مواجه شدند.

یک سخنگوی پلیس ایالت میشیگان به ان بی سی نیوز گفت: در این ایالت حمله سلاح گرم تا زمانی که همراه با نیت قانونی و مشهود بودن سلاح باشد مغایر با قوانین نیست.

تظاهرات مذکور از سوی گروهی به نام "اتحاد برای آزادی میشیگان" برگزار شد. آنها نام این تظاهرات را تظاهرات تجمع وطن پرستی آمریکا گذاشته و مطالبه اصلی آنها بازگشایی مجدد اقتصاد و اصناف بود.

از سوی دیگر بی بی سی گزارش کرد: نیروهای پلیس میشیگان به عده‌ای از این معترضان بعد از چک کردن درجه حرارت بدن آنها و مشخص شدن این که آنها تب ندارند اجازه به ورود آنها به ساختمان کنگره ایالت را دادند.

بسیاری از این تظاهر کننده‌ها ماسک به صورت نداشته و یا تدابیر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکردند.

ایالت میشیگان جزو کانون‌های اصلی ابتلا به کرونا درآمریکا بوده و تلفات سه هزار و ۷۸۸ تن بر اثر کرونا را داشته است.

چندی پیش ویتمر که یک دموکرات است تدابیر قرنطینه اجباری در ایالات میشیگان را تا ۱۵ مهر تمدید کرد.

با این حال کنگره میشیگان که در کنترل جمهوری‌خواهان است پنج شنبه شب با این اعلامیه تمدید وضعیت اضطراری قبل از منقضی شدن آن در نیمه شب پنجشنبه مخالفت کرد. آنها به جایش رای به یک لایحه برای به چالش کشیدن اختیار ویتمر و یک سری اقدامات برای مبارزه با شیوع کرونا را دادند.

فرماندار میشیگان نیز سریعا طی دستوراتی جدید گفت: وضعیت اضطراری همچنان ادامه می‌یابد و برای ۲۸ روز دیگر وضعیت اضطراری اعلام کرد.

310311

کد خبر 1383416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =