خودروهای تسلا می‌توانند علائم و چراغ‌های راهنمایی رانندگی را ببینند

تسلا در حال ارائه یک به روزرسانی نرم افزاری برای برخی از جدیدترین خودروهای خود است. این ویژگی که سالیان زیادی است مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک آن را وعده داده بود، به خودروها اجازه می‌دهد چراغ‌ها و علائم راهنمایی را ببینند و به آنها پاسخ دهند. 

این به روزرسانی فقط در اختیار صاحبان خودروهایی قرار می‌گیرد که وسایل آنها به کامپیوتر نسل سوم تسلا مجهز است و از حالت خودران پشتیبانی می‌کند و با نام Hardware 3 شناخته می‌شوند. کمپانی تسلا سال گذشته نصب این کامپیوتر را بر روی تمامی وسایل خود آغاز کرد و صاحبان خودرو برای استفاده از سیستم تمام خودران که این ویژگی جدید تسلا را در برمیگیرد، باید مبلغی را پرداخت کنند. 

به روزرسانی جدید تسلا برای خودروهای خود

در صورت فعال شدن این ویژگی، سیستم خودرو را به آرامی هنگام مواجه با چراغ راهنمایی و تابلو ایست نگه می‌دارد. سپس راننده باید پایه خودران (Autopilot) را بکشد یا پدال گاز را فشار دهد تا خودرو به مسیر ادامه خود دهد حتی اگر چراغ سبز باشد. تسلا همچنین خاطر نشان می‌کند که حالت خودران نمی‌تواند تماما به جای راننده عمل کند و این ویژگی نیز ممکن است برای تمامی تقاطع‌ها عملی نباشد. به عنوان مثال در گذرگاه های راه آهن یا عابرین پیاده این ویژگی کار نخواهد کرد. 

به روزرسانی جدید تسلا برای خودروهای خود

تسلا خاطرنشان می‌کند که این ویژگی‌های جدید در حالت آزمایشی و بتا هستند و ممکن است گاهی کند شوند. با گذشت زمان این سیستم نیز بهبود پیدا می‌کند. این سیستم ممکن است در شرایط دشوار مانند حضور عابرین پیاده، باران و نور مستقیم به درستی کار نکند. به همین دلیل تسلا از رانندگان می‌خواهد تا توجه زیادی داشته باشند و در صورت نیاز اقدامات لازم از جمله ترمزگیری را انجام دهند. 

به روزرسانی جدید تسلا برای خودروهای خود

ایلان ماسک مدت‌ها است وعده داده است که وسایل نقلیه تسلا یک روز قادر به رانندگی در هر شرایطی خواهند بود. اما با وجود فروش خودروهایی با نام "تمام خودران" هیچ کدام از خودروهای تسلا قادر به انجام چنین کاری نیستند و آن مبلغی که خریداران هنگام خرید پرداخت می‌کنند در واقع برای چنین ویژگی‌هایی است.

theverge.com

۲۱۲۱

کد خبر 1383687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =