وضعیت زیرساختی درمان در استان قزوین اسف‌بار است

استاندار قزوین گفت: وضعیت زیرساختی درمان در استان اسف‌بار است و فرسودگی بیمارستانها و کمبود تخت مهمترین مشکل درمانی قزوین است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در بیست و سومین ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین که با حضور ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شد، گفت: وضعیت زیرساختی درمان در استان اسف‌بار است و برخی از مراکز درمانی ما بین ۷۰ تا ۹۰ سال قدمت دارند.
او اضافه کرد: خیلی از مردم به دلیل سن بالای مراکز درمانی در آن بستری نمی‌شوند و تصور می‌کنند که امکان دارد در یک زمین لرزه فرو بریزد، به همین خاطر لازم است بیمارستان‌های روانی و دیالیز استان بروزرسانی شوند و یا با تجهیز و رفع محرومیت‌های مراکز آزمایشگاهی مردم با اطمینان آزمایش‌های خودشان را انجام دهند.
جمالی پور با بیان اینکه بیمارستان شهیدرجایی قزوین دارای طرح‌ توسعه الحاقی است، اظهارکرد: این طرح ۳۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است یک مبلغی را از سازمان بهداشت و سایر دستگاه‌ها بگیریم تا تکمیل آن تسریع شود.
این مقام مسئول افزود: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان در سفر رییس جمهوری به تصویب رسیده و به عنوان یک مرکز درمانی جنرال (عمومی) باید تا پایان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
استاندار قزوین با بیان اینکه یک دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی باید راه‌اندازی شود، بیان کرد: با ورود داروسازی دکتر عبیدی به استان باید بسترهای لازم برای تولید دارو در قزوین فراهم شود و از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.
او بر ضرورت چارت سازمانی در بیمارستان رحیمیان شهرستان البرز تاکید کرد و گفت: ۲ سال است که مطالبه اصلی مردم این شهرستان (۲۰۰ هزار نفر جمعیت) راه‌اندازی بیمارستان رحیمیان است و اکنون که این مرکز درمانی به واسطه خدمات نیروهای سپاه برای درمان بیماران کرونایی وارد عرصه خدمت رسانی شده، باید چارت سازمان برای آن مصوب کرد تا پس از درمان کرونا وقفه‌ای در خدمات آن ایجاد نشود.
این مقام مسئول با بیان اینکه بیماری کرونا در استان کنترل شده و امید است تا پایان ۹۰روز از شیوع کرونا عاری از وجود این بیماری باشیم، اظهار کرد: در خصوص فوتی‌های ناشی از کرونا اگرچه استان قزوین ابتدا با آمار بالایی در بین افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای مواجه بود، اما آمار کنونی ما منطقی و نزولی است.
جمالی پورتصریح کرد: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان قزوین ۳۲خط تولید صنعتی برای تامین اقلام بهداشتی تغییر کرد و در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده به چنان ظرفیتی دست یافتیم که قادر بودیم به استان‌های همجوار نیز اقلام بهداشتی ارسال کنیم.
استاندار قزوین سیر بیماری کرونا در استان را از اوایل فروردین ماه سال جاری نزولی عنوان کرد و گفت: با اینکه قزوین استانی کارگری و صنعتی است، اما با وجود بازگشایی کارخانجات هیچ افزایشی در استان مشاهده نشد، درحالی که  اسفندماه در پیک شدید بیماری کرونا قرار داشتیم و این موضوع ما را بسیار نگران کرده بود.

48

کد خبر 1383732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =